kredilerUncategorized

Türkiye Finans Araç Kredisi Oranları

Türkiye Finans araç kredisi oranları yüzde 1’in altına indi. Binek yada ticari araç fiyatlarının yüksek olduğu bu günlerde ihtiyacımız olan bir araca sahip olmak için kredi kullanmak en doğru yoldur. Türkiye Finans araç kredisi oranlarının yanında Ticari Taşıt Finansmanı ve Motosiklet Finansmanında da uygun oranlarıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler
Türkiye Finans Araç Kredisi

Türkiye Finans Araç Kredisi Oranları %1’in Altında

Piyasa devamlı farklı yönelimlerle çıkış yolları arıyor. Konutta beklediği yatırım karının bulamayan piyasa şimdi araçlara yöneldi. Vergi oranlarındaki ciddi artışında etkisi ile 0 aracın yanı sıra 2. el araçlarda da fahiş fiyatlar gözlenmektedir. Bu fiyatlara karşısında araç kredisi oranlarında indirime giren bankalardan biri de Türkiye Finanstır.

Türkiye Finans araç kredisinde %1’in altında olan uygun kar oranlarıyla 0.km araçlarda 120.000 TL’ye kadar, 2. El araç alımlarında da aracın kasko değerinin 120.000 TL’ye kadar olması durumunda 60 aya kadar vade yapmaktadır. Eğer araç 120.000 TL üstünde ise 48 aya kadar taksitlendirme imkanı sunuyor. Vadelendirme uzadıkça oran yükselmektedir. Örneğin 12 ay vadeli olan bir araç finansmanı %0,95 iken 36 ay olarak kullanılan bir taşıt finansmanı %0,99’dir.

Türkiye Finans Taşıt Finansmanı Oranları

Türkiye Finans Araç Kredisi Oranları Hesaplama

Araç fiyatlarındaki aşırı artış kredi kullanmayı kaçınılmaz hale getiriyor. 0.km araçlarda olan vergi artışı 2. el araçlara da yansıdı. Artık araçlar bir binek aracı dışında yatırım aracı olarak da düşünülebilir. Bu konudaki finansman ihtiyacı ile ilgili Türkiye Katılım Bankacılığı önderlerinden olan Türkiye Finans oranlarını 1’in altına çekti. Aşağıdaki tabloda 40,000 TL’lik bir finansman hesaplanması yapılmıştır.

VadeAylık TaksitKar OranıTahsis ÜcretiToplam Maliyet
123,585 TL%0,95210 TL43,025 TL
241,920 TL%0,97210 TL46.077 TL
481,372 TL%0,99210 TL49.394 TL
601,101 TL% 1210 TL52.852 TL

Türkiye Finans bu oranlarla ilgili olarak müşterilerden bazı ürünlerini kullanmalarını ister. Örneğin kasko, ferdi kaza sigortası, otomatik fatura ödeme talimatı gibi ürünler.


Türkiye Finans Taşıt Finansmanı Başvuru Şartları

Türkiye Finans Bankası yada farklı bir banka kredi verirken ilk olarak müşteriden ödeyebilme gücü şartının arar. Yani kredi kullanmanın ilk şartı “düzenli bir gelire sahip olmak”tır. Diğer önemli şart ise “ödeme ahlakına sahip olmak”tır. Bu da KKB puanının düşük olmaması anlamına gelmektedir. Eğer krediyi ödeyebilecek aylık geliriniz var ise ve de KKB puanınız düşük değilse küçük ayrıntıları da tamamlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu küçük ayrıntılar ve banka talepleri;

  • Nüfus cüzdanı veya ehliyet,
  • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Finansmana konu ürünün proforma faturası.
  • 0 kilometre araçlarda, alınacak aracın proforma faturası,
  • 2. El araçlarda, alınacak aracın ruhsat fotokopisi. (ayrıntılı bilgi:www.turkiyefinans.com.tr)

Türkiye Finans Şube ve ATM’leri

Türkiye Finans 2018 yılı itibari le 306 şubesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. Türkiye’nin bütün illerinde ve bir çok ilçe de ki şubelerine giderek taşıt finansman ve diğer kredi ve bankacılık ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bankanın kendi ATM cihazlarının yanında YAPI KREDİ ve PTT ile de ATM kullandırım ile ilgili anlaşmalar yapmıştır. Yani kredi kullandırımı söz konusu olduğunda hesapla ilgili işlemlerde YAPI KREDİ ve PTT ATM’lerinden işlemler kolaylıkla yapılabilir.

Türkiye Finanstan Ticari Araç Kredisi İçin Avantajlı Oranlar

Türkiye Finans KOBİ müşterilerine de bireysel taşıt finansmanı ile aynı indirimli oranlarla hizmet veriyor. Aynı şekilde Taksitli Ticari Taşıt Finansmanı da %1 in altında vade oranlarına sahiptir. 48 aya kadar vade imkanı olan ticari taşıtlar için 12 ay vade de oran % 0,95, 24 ay vade de oran % 0,97, 36 ay vade de oran % 0,99 ve 48 ay vade de oran ise % 1’dir. Türkiye Finans kredi masrafı olarak müşterilerinden kullandırılacak kredi miktarının %2 oranında alır. Örneğin 40,000 TL ‘lik bir finansmanın masraf tutarı KDV dahil 210 TL’ dir.

Türkiye Finans Motosiklet Finansmanı

Türkiye Finans araç kredileri finansmanları arasında yer alan motosiklet finansmanı için 12 ay vadeli bir kredi %0,95 oranındadır. Banka 0.km motosiklet alımlarında motosikletin fatura değerinin 120.000 TL’ye kadarına ve 2. El motosiklet alımlarında kasko değerinin 120.000 TL’ye kadarına 60 aya kadar kredi verir. 120.000 TL üstü alımlar için ise 48 aya kadar taksit imkanı verir. %1 in altında olan oranlar vade uzadıkça değişmektedir.

Türkiye Finans Motosiklet Finansmanı

Bir önceki yazımız olan BES İptali Telefon Numaraları başlıklı makalemizde BES, BES İPTALİ ve Bireysel Emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu