Bayilik veren Firmalar

Sermayesi Olmayanlara Bayilik Veren Firmalar

İş yeri açmak isteyen ve bunun için elinde büyük miktarda sermayesi olmayanlar için bazı firmalar düşük sermaye ile ya da tamamen sermayesiz bir şekilde bayilik hakkı vermektedir. Türkiye’de bayilik sistemi birçok farklı metotla uygulanmaktadır. Bazı firmalar işletmenin kurulacağı yere müdahale etmez ve sermayeye de karışmayarak girişimciden sadece isim hakkı parası alır.

Yani örnek verecek olursak; “A” marka biri tanının ürünün adını kullanarak iş yeri açacak olan kişilere firmaların bazıları sadece isim hakkı talep etmektedir. Bunun yanında, siz sadece bazı işletmelere yer gösterdiğinizde işletme gelip bütün kurulumu ücretsiz yapar. Bu şekilde de çalışan firmalar bulunmaktadır. Peki sermayesi olmayanlara bayilik veren firmalar hangileridir? İşte detayalar.

Elinde Parası Olmayana Bayilik Veren Yerler

Sermayesiz bir şekilde iş sahibi olmak isteyen kişilerin hangi firmaya başvuru yapacakları ve daha da önemlisi işletme için nasıl bir mekanda çalışacakları çok önemli kriterdir. Bazı firmalar sadece işletmenin yerinden dolayı kişilere bedava kurulum yapmaktadır.

Örneğin, OPET, çok iyi yerde arazisi olan ve yol kenarında petrol ofisi açmak isteyen kişilere bazı durumlarda tamamen ücretsiz pompa istasyon kurulum hizmeti vermektedir. Ama bu sadece yeri yani müşteri potansiyeli çok iyi olan işletmeler için geçerlidir. Dört yol ağzı, şehir girişi  ve çıkışı vb. Ama şehirden uzak ve müşteri potansiyeli düşük yerlerde işletme kuracak olanlardan kurulum ücreti ve bayilik hakkı alınmaktadır.

Ücretsiz Çiğ Köfte Bayiliği

Bayilik çalışması yapan birçok firma vardır. Ama bayilik denilince akla ilk çiğ köfte salonları gelmektedir. Çünkü, gıda anlamında en hassas ürünler olan çiğ köfteler, ancak tanınan yerlerden satın alınabilmektedir. Çiğ köfte bayisi olmak isteyenler için;

  • Battalbey,
  • Komagene
  • Çiğköfteci
  • Böylesiyok

Gibi markalar şimdilik bayilik parası almamaktadır. Bayilik için dükkan gösteren kişilerden sadece düşük bir kurulum parası alınmaktadır. Bu ücretler de sadece tabela ve afiş reklam ücretleri ile kısıtlıdır.

Meg Baby Bebek Bezleri Ücretsiz Bayilik Şansı Veriyor

Konya merkezli olarak faaliyet yürüten Meg bebek Bezleri firması, ilk defa değiştirilebilir ve yıkanabilir bebek bezleri satmaktadır. Bu firma Türkiye geneline ücretsiz bayilikler vermektedir.

İletişim için;

Fevzi Çakmak Mh. Hudai Cd. Kombassan İş Merkezi

No: 44 Karatay / KONYA

+90 332 342 67 80

info@megbaby.com.tr

Ücretsiz Bayilik Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

Elinizde hiç sermaye yok ama buna rağmen bir iş yeri sahibi olmak istiyorsanız bunun için doru stratejiler kullanmanız durumunda, iş yerinin kurulumu ve içindeki ürünleri bedavaya getirebilirsiniz. Peki ücretsiz bayilik için ne yapılabilir? Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız durumunda daha kolay bayilik alma şansı elde edebilirsiniz.

  1. İş seçimi çok önemlidir. İş seçimi yaparken özellikle bedava bayilik veren firmaları tercih etmelisiniz. Ücretli bayilik veren firmaların şartları her zaman daha ağır olmaktadır.
  2. İş yerinizin yeri çok iyi bir noktada olmalıdır. Daha az kira vereyim diye kötü ve müşterisi olmayan bir nokta tercih ederseniz firma size ücretsiz bayiliği bırakın hiç bayilik vermez.
  3. İş yerinizin metrekare ve yüksekliği, boya badanası uygun olmalı. Satılacak ürüne yönelik olarak dekore edilmelidir.
  4. Petrol istasyonu açmak istiyorsanız şehir merkezine yakın ve bütün araçların kolayca girip çıkabileceği bir fiziksel mekana sahip olması gerekmektedir.
  5. Aynı firmaya ait başka bir bayinin yakınlarında dükkan tutmak yerine, firmanın hiç bayiliğinin olmadığı bir yerde dükkan kurmanız daha çabuk ve ucuz bayilik almanıza yardımcı olacaktır.

Önerdiğimiz aşamaları yerinde uygularsanız her zaman daha kolay bayilik alabilirsiniz. Firmalar her zaman iyi müşteri profili olan yerleri tercih etmektedir. Dükkanı iyi yerde seçerseniz siz firma aramak yerine firmalar sizi arar ve size teklifte bulunur.

Bir önceki yazımız olan Seç Market Bayiliği Alma ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu