KREDİ NOTU

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Akıllı telefonların piyasaya hakim olması sonrası artık birçok işlemi pratik olarak telefonlardan yapabilir hale geldik. Telefonlardan çok iyi verim alan kişiler yeni telefon modelleri çıktıkça hemen telefon yenilmek istemektedir. Akıllı telefonların çok pahalı olması ve kredi kartı ile sınırlı taksit seçeneği sunulması nedeni ile birçok kişi senetle cep telefonu satın almak istemektedir. Çünkü, senetli satışlarda vade sınırlaması bulunmamaktadır. Senetle cep telefonu satan yerleri bulmak ve uygun fiyatlı telefon almak için detayları inceleyiniz.

Senetle Cep Telefonu Satan Mağazalar

Senetle telefon satan mağazalar tüm Türkiye genelinde bulunmaktadır. Ama bazı firmalar internet üzerinden de senetli satışlar yapabilmektedir. Örneğin, Mutlu Evim sitesi senetle telefon satmaktadır. Bunun için bazı küçük şartlar sunsa da Türkiye genelinde onlarca ilde bulunan mağazalarında halen senetle telefon satmaya devam etmektedir. Mutlu Evim mağazalarında; samsung,İphone, Sony ve daha birçok telefon markası satılmaktadır.

Bu mağaza dışında İstanbul’da senetle telefon satan mağazalar içinde Beko Bayraktar çok ünlü bir mağaza olarak ön plana çıkmaktadır.  İster bizzat mağazaya gidin ister internet üzerinden sipariş verip senetle ve taksitle telefon satın alabilirsiniz. Senetle telefon sahibi olmanın yanında telefon almanın diğer bir yolu da kredi kartsız telefon almaktır. Peki kredi kartsız kefilsiz telefon satılıyor mu?

Kredi Kartsız Kefilsiz Senetsiz Telefon Satan Yerler

Kredi kartı olmadan ve kefil şartı olmadan elden taksitle telefon satışı kulağa oldukça hoş gelmektedir. Senetle telefon sahibi olmak isteyenler, bulundukları illerde faaliyet gösteren kredi kartsız telefon satışı yapan mağazalardan telefon alabilirler. Peki kredi kartı olmadan telefon satan mağazalar nerede bulunur?

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Evkur Kredi Kartsız Kefilsiz Cep Telefonu

Türkiye genelinde neredeyse tüm illerde mağazaları bulunan Evkur artık kredi kartsız cep telefonu satmaktadır. 18 yaşını geçen ve bankaların kara listesinde olmayanlara kefilsiz ve kredi kartı olmadan cep telefonu verilmektedir.

Findeks kredi notu sorgulaması yapılması sonrası, kişinin sicili temiz çıkarsa bu kişiye senetle ya da elden taksitle telefon verilmektedir. Evkur dışında İstanbul’da senetle telefon satan yerler bulunmaktadır. Özellikle küçük semtlerde bilinen kişilere elden taksitle telefon satışı yapılmaktadır. Bu gibi yerler küçük dükkanlar olup esnaflar müşterilerini tanıdığı için elden telefon vermektedir. Peki büyük mağazalar elden taksitle telefon verir mi?

Büyük Mağazalar Elden Taksitle Telefon Verir Mi?

Arçelik, Beko, Smasung, İphone ve daha birçok ürün satışı yapılan mağazaların satış politikaları gereği bazı işletmeler senetle telefon satmaktadır. Örneğin, Evkur, Mutlu evim, Şahinbaş Mağazaları, Beko Bayraktar gibi firmalar senetle telefon satmaktadır.

Ama Bimeks, Teknosa gibi kurumsal yerler senetle cep telefonu satışı yapmamaktadır. Bu yerler ya kredi kartı ile telefon satmakta ya da elden nakit para ile telefon satmaktadır.

Senetle  Akıllı Telefon Fiyatları

Nakit ya da kredi kartı ile telefon alamayan kişiler mecbur kaldıklarından dolayı ya da ödeme kolaylığından dolayı uzun vadeli ve senetli telefon alım işlemleri yapabilmektedir. Peki senetle satılan telefonların fiyatları ne kadar? Senetlerin burada vade sayısı oldukça önemlidir. Senetle telefon satan yerler 36 ay hatta 48 aya kadar taksitle telefon satmaktadır. Bu da telefonun nakit fiyatından daha pahalıya satılmasına neden olmaktadır.

Örneğin, şu anda İphone 7 serisi cep telefonlarının nakit fiyatları 3500 Olarak kabul edilse bile, senetle 48 ay vadeli İphone fiyatı 5 bin TL’ye kadar çıkabilir. Senetle cep telefonu hesaplaması yapıldıktan sonra gerekli karşılaştırmalar yapılarak alınmak istenen telefon tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi Lazım Para Bulma Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu