Bayilik veren Firmalar

Seç Market Bayiliği Alma ve Şartları

Seç market zinciri birkaç ay önce kuruldu. Proje yeni olduğu için birçok girişimci bu konuya önem vermekte ve geç kalmadan bu projenin bir parçası olmaya çalışmaktadır.  Seç market bayisi olmak isteyen kişiler daha sonra bayilik alırken zorlanmaması için acele etmeleri daha doğru bir karar olacaktır. Seç market bayiliği nasıl alınır şartları nelerdir hakkında 6 soruda seç bayiliği. Seç market bayiliği ile ilgili tüm detaylar soru-cevap şeklinde bu yazımızda bulabilirsiniz.

Seç Market Bayilik İmkanı

Türkiye’de büyük mağazalar kadar sokak aralarında ve mahallerde kurulan orta boy mağaza zincirleri önem kazanmaya başlamıştır. Özellikle BİM ve A101 gibi marketler zincirinin yakalamış olduğu başarı sonrası birçok büyük firma buna benzer çalışmalar yapmaya başlamıştır. Buna Bizim Toptan Marketler de katılarak “Seç Marketler” adı altında bir çalışma başlatmıştır. Normal şartlarda Türkiye geneli market bayiliği almak pek kolay değildir; ama SEÇ Market zinciri yeni kurulduğu için bu çok zor olmayan bir işlem olacaktır. Peki Seç market bayiliği veriyor mu?

Seç market Türkiye’de hızlı büyümek isteyen bir marka olmak istediği için şartları taşıyan herkese bayilik verecektir. Bayilik için herhangi bir ücret istemeyen Seç Market, bayi olmak isteyenlerden sadece birkaç küçük şartı yerine getirmelerini istemektedir. Peki kolay ve hızlı bir şekilde Seç Market bayisi olmak isteyen girişimciler neler yapmalıdır? Seç bayisi olarak dükkan açmayı düşünen esnaflarımız bu iş için kaç para ayırmalıdır? İşte tüm merak edilenler…

Seç-market-bayiliği
Seç Bayisi Olma Şartları -seç market bayiliği-

 6 Soruda Seç Bayiliği Alma!

Seç bayisi olmak isteyenler için bir araştırma yaptık. Buna göre bazı şartları yerine getiren kişiler hemen Seç bayiliği için başvuru yaparak işletmelerini zaman kaybetmen açabilirler. Peki nedir bu şartlar?

  1. Seç Bayiliği İçin, isim hakkı ya da bir aidat isteniyor mu?

Seç bayisi olacak kişilerden isim hakkı ya da bayilik için bir ek ücret istenmemektedir. Seç bayisi olacak kişilerden belli bir süre hiçbir kesinti yapılmamaktadır. Kesinti daha sonraki dönemlerde belirlenecek temel esaslara göre şekillenecektir.

  1. Seç bayiliği için esnafın taşıması gereken şartlar nelerdir?

Seç bayiliği için esnafın özel olarak taşıması gereken bir şart bulunmamaktadır. Esnafların girişimci olması ve güler yüzlü olması yeterli görülmektedir. Sadece adli vaka olarak esnaf sicilini etkileyen bir suça karışmamak yeterli görülmektedir.

  1. Mağaza Fiziksel Şartları Nelerdir?

Seç mağazası açılacak mekan kira ya da mülk olabilir. Yer büyüklüğü ortalama 150-250 metrekare olabilir. Bu alanın genişliği konusunda herhangi bir katı kural olmayıp 150 metrekareden de küçük olmaması gerekmektedir. Çünkü yaklaşık 2000 çeşit ürün satışı yapılacaktır.

  1. Seç mağazasında sigara satılır mı?

Seç mağazalarında sigara satılabilir. Bu noktada yaklaşık 2000 üründen sadece biri de sigara ürünleridir.

  1. Sözleşme süresi ne kadar ve kaç personel çalıştırma zorunluluğu vardır?

Seç bayileri ile toplam 3 yıllık sözleşmeler yapılır. Ayrıca, her bayinin çalıştırması gereken bir zorunlu personel sayısı bulunmamaktadır. Bu konuda bayinin ihtiyacı kadar personel bulundurulur.

  1. Eski market Seç markete dönüştürülebilir Mi?

Zaten market işi yapıp da Seç mağazası bayisi olmak isteyen binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişiler marketlerini Seç mağazasına göre şekillendirip, ürünlerini de Seç ana mağazalarından sipariş ederse dönüşümü yapabilir. Ama eski yazar kasa uyum sorunu yaşayanlar bunun yerine yeni yazar kasa satın almalıdır.

Seç Bayiliği Almak  İçin Geç Kalmayın!

Seç Marketleri Türkiye’de henüz yeni bilinen bir market zinciri durumundadır. Ama birkaç yıla kadar çok fazla bir büyüme hedefinde olduğu için her il ve her ilçede bütün mahallelerde Seç mağazasını görmek mümkün olacaktır. Seç market bayisi olmak isteyen esnaflarımız bu noktada gecikmeden gerekli başvuruları yapmalıdır. Bayilikler dolduğunda bayilik almak hem zorlaşacak hem de şimdi bedava olan bayiliğe daha sonra ücret ödenmek zorunda kalınacaktır.

9 Yorum

  1. Merhaba 500 m2 yerımız var .cephe 6 m. 3 kat. Bayburt \ metkez. Şartlarınız ?

  2. Selam bende antepte açmak istiyorum ne kadar bir sermayele girmem gerek dolap dizayını siz mi yağıyorsunuz yada siz mi veriyorsunuz

  3. kardeşim benim anlamadığım demibaşlar ben aldım verdiğiniz malın parasınıda ben verdim.teminat neden istiyorsunuz ve daha sonra kesilecek olan para kesintisi neadı altında kesilecek ben bir iş kurmak istiyorum ve daha sonra sizin bizi terk etmiyeceğinizi nerden bileceğiz ve siz fiyat harici ne gibi teminatta bulunacaksınız

  4. Merhaba bayilik almak istıyorum 340 m2 dukkanımız var GÜNGÖREN yeni gün mah. iki sokkağa cephesi var market için idealdır bizimle iletişime geçebilirmisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu