Bankacılık İşlemleriPratik BilgilerUncategorized

MAAŞ KARTI YENİLEME

Maaş kartı yenileme nasıl yapılmaktadır. maaş aldığınız karı kaybedebilirsiniz, çaldıra bilirsiniz veya maaş kartınızı son kullanma tarihi geçebilir. Böyle bir durumla karşılaşmışsanız ve maaş kartı yenileme talebiniz varsa ne yapmanız gerekmektedir. Bu konu ile ilgili soruların yanıtlarını bulmak için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Kurumlar Bankaları Neye Göre Seçer?

Genelde kamu çalışanları, özel sektör çalışanları maaşlarını bankadan almaktadır. Her kurum belirli periyotlarda bankalarla anlaşma yaparak çalışanlarının maaşını oraya yatırılması için talimat verir. Son zamanlarda bu anlaşmayı genellikle bankaların çalışanlara verdiği maaş promosyon fiyatları ve kurumlara yapacakları promosyon durumu bankaların seçimini belirlemektedir.

En güncel emekli maaş promosyonlarını hakkında bilgi verdiğimiz Emekli Maaş Promosyonları Ne kadar başlıklı makalemizi okumak için tıklayabilirsiniz.

Maaş Kartı Yenileme

Maaş Kartı Yenileme Neden Yapılmaktadır

Bir kamu kuruluşunda veya özel sektörde çalışmaya başladığınızda kurumun anlaşma yaptığı bankada adınıza hesap açılır. Açılan hesap için çıkarılan kart sahibinin adresine 1 hafta içerisinde gönderilir. Elinizde olan maaş kartını çeşitli sebeplerle yenileye bilirsiniz. Çaldırma veya kaybolma vakıalarında kartınız Hesabınızdaki parayı çalan şahısların kullanma ihtimali ne karşı Hesabınızdaki parayı çalan şahısların kullanma ihtimali ne karşı bankanın müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirmeniz gerekmektedir. Fakat kartınızın son kullanma tarihi yaklaşmışsa maaşınızı aldığınız banka süre dolmadan adresinize yeni kartınızı göndermesi gerekmektedir. eğer gönderilmediğini fark etmişseniz müşteri hizmetlerini arayarak bu konudaki isteğiniz belirtmeniz gerekmektedir.

Maaş Kartınız Nasıl Yenilenir?

 • Maaş kartınızı yenilemeniz için bankanızın müşteri hizmetlerini aramalısınız. Eğer çalınma ve kaybolduğundan eminseniz kartınızı iptal ettirip yeni bir kart talep etmelisiniz. Fakat kayıp olduğundan yada çalındığından tam olarak emin değilseniz biraz daha aramanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü süresi dolmadan talep edilen her kart için banka kart ücreti isteyebilmektedir.
 • Maaş kartınızın süresi dolmuş ise banka bu konuda size sürenin dolmasına 1 ay kala bilgi verip adresinize kart gönderecektir. Fakat bu konuda bankanın bir hareket halinde olmadığını fark ederseniz bankanızı arayıp yeni kart talep edebilirsiniz.

Banka Müşteri Hizmetleri Numaraları

 • Akbank: 444 25 25
 • DenizBank: 444 0 800
 • QNB Finansbank: 444 09 00
 • Garanti Bankası: 444 0 333
 • Halkbank: 444 04 00
 • ING Bank: 444 06 00
 • İş Bankası: 444 02 02
 • TEB Bankası: 444 06 66
 • Vakıfbank: 444 0 724
 • YapıKredi Bankası: 444 0 444
 • Ziraat Bankası: 444 00 00

Maaş Kartı Değişimi Üçretli mi?

Maaş Kartı değişimi yaptığınız işleme veya bankaya göre ücretli olup olmadığı değişken bir durumdur. Genelde bankalar süresi dolmadan kayıp ve çalıntı sonucu yeni kart taleplerinden ücret almaktadır. Her bankanın bu konudaki fiyat politikası farklı olmakla birlikte ortalama fiyatları 30 TL civarındadır. Fakat süresi dolmuş kartlardan ücret alınmamaktadır.

Maaşınızı Aldığınız Banka Hizmetlerinden Yararlanma

Maaş aldığınız banka size bir çok imkan sağlamaktadır. Ücretsiz banka hizmetlerinden faydalanmadan tutunda kredi kullanımına kadar bir çok hizmetten çalışanlar yaralanabilmektedir. EFT ve havale hizmetlerinde ücret alınmaz ve özellikle ihtiyaç kredilerinde kredi notunuza bakmadan kredi alabilme imkanı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Banka Staj Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu