Bankacılık İşlemleriKobi Kredileri

HALK BANK KOBİ DESTEK KREDİLERİ

Halk Bank KOBİ destek kredilerinden haberdar mısınız? Halk Bank KOBİ’leri her alanda desteklemek için çeşitli KOBİ’destek paketleri ile iş yeri sahiplerine kredi vermektedir.  Yeni bir işyeri açmayı düşünüyorsanız, KOBİ olarak iş genişletme gibi bir hayaliniz varsa Halk Bank’ın paketlerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İthalatçılar, imalatçılar, Turizm Şirketleri, Eczacılar, Mobilyacılar ve daha bir çok sektöre uygun ayrı ayrı paketlerlerle KOBİ’lere destek sağlamaktadır. Bu makalede Halk Bankası nın KOBİ destek kredileri hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

HALK BANK KOBİ DESTEK PAKETİ

KOBİ DESTEK KREDİ PAKETLERİ

İhracat Destek Paketi:

 İhracata dayalı bir işe başlamak istiyorsunuz veya işlerinizi genişletip ihracat yapmak istiyorsunuz? Halk Bank’ın İhracat Destek Paketi ile size tüm aşamalarda destek sunmaktadır. Döviz kredisi, TL İhracat Kredi, Teminat Mektupları, Kalite Belgesi Kredisi gibi ihracat sırasında karşılaşabileceğiniz tüm alanlarda KOBİ’lere destek olmaktadır.

Eximbank Kaynaklı Kredilere aracılık ederek vergi, resim, harç fondan muaf olarak kredi almanızı sağlamaktadır. Yeni Pazar arayışında olan KOBİ’lere yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım kredisi vererek destek olmaktadır. Dövizdeki riski göze almam diyorsanız, döviz kredisi almış KOBİ’LERİN kurdaki artıştan etkilenmeden kredi kullanmasını sağlamaktadır.

İmalatçı KOBİ’ler İçin Yatırım Kredileri:

Bu kredi firmaların işletme sermayesinin karşılanması, ihtiyaçların giderilmesi tasarımlarını ve gelecek yatırımlarını gerçekleştirmek için kullanacakları bir desteklemedir. 3 yıl ödemesiz dönemli ödemeli, 10 vadeli veya 1 yıl ödemesiz 5 yıl vadeli avantajları vardır. Faizler sabit veya değişken olarak yatırımcı ile birlikte belirlenir. Firmaların yurt içi ve yurt dışından alabilecekleri makine alımları için ayrı uzun vadeli, kredileri mevcuttur. Ticari amaçlarla fabrika, iş yeri, üretim binası, depo gibi alımlarda uzun vadeli kredilerden KOBİ’ler faydalanabilmektedirler.

Turizm Sektörü Destek Paketi:

Bu krediden, tüm konaklama tesisleri, Turistlik restoranlar (Turizm belgeli), seyahat acenteleri, yat turizmi ile uğraşanlar faydalanabilmektedir. Turizmin herhangi bir sektöründe çalışan firmaların nakit akışlarında destek sağlamak amacıyla sezon ödemeli kredilerdir. 

Makine İmalat Destek Paketi:

Makine imalat üretimi sektöründe faaliyet gösteriyorsanız, üretici veya üretilen makinanın satışını yapıyorsanız bu paketten faydalanabilirsiniz. Firmanız bu krediyi personel ihtiyaçları, İşçilik, enerji, malzeme, proje, araştırma, patent, endüstriyel tasarım tescili harcamalarında kullanabilir.

Hizmet ve Ticaret Sektörü Destek Paketleri:

 Danışmanlık, eğitim, organizasyon gibihizmet sektörlerinde toptan ve parakende ticaret yapan firmalar için tasarlanmış bir pakettir. Sürekli faaliyet gösteren firmalara nakit akışı sırasında küçük aksaklıklara destek vermektedir. Örneğin Dost Hesap ile nakit ihtiyacınız, çek, senet veya fatura ödemeleriniz de yaşadığını sıkıntılar için başvurabileceğiniz bir destek hesabıdır. Firmanızın bütçe dengelemesi için Bütçe kredisi kullanabilirsiniz. Firmanızın işlerini genişleterek veya kendi yerinize geçmek için Gayrimenkul alımı yapmak istediğinizde Ticari Gayri Menkul Alım Kredisi alabilirsiniz. Sahibi olduğunuz firmaya ait yeni bir taşıt almak isterseniz Ticari Taşıt Kredisinden yaralanabilirsiniz.

Taahhüt Sektörü Destek Paketi:

Tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmalara yönelik olarak hazırlanmış, teminat mektubu ihtiyaçlarınızı cazip komisyon oranları ile karşılayabilmektedir. Halk Bank’ın KOBİ’lere sunduğu avantajlardan yararlanmak için en yakın bir Halk Bank Şubesine giderek KOBİ Müşteri Hizmetleri Yönetici ile görüşmelisiniz.

Şoför Esnafına Plaka Teminatlı Kredi:

Şoför esnafına dair bir dernek veya sendikaya kayıtlı olan ticari taksi, dolmuş ve minibüs işletmelerine yönelik plaka alım satımı, ticari araç veya servis araç alım satımlarında desteklemek amacı ile verilen kredilerdendir. Verilen krediler 60 aya kadar vadelendirilir.

POS ve İşyeri Paketi:

 POS kullanan müşterilere için oluşturulmuş bir kredidir. POS İşyeri paketinde POS, 50.000 TL’ye kadar KMH, Paraf Business Kart, Çek karnesi, İnternet şubeciliği, Otomatik talimatlar, KOBİ hesaplı bankacılık tarifeleri gibi bankacılık faaliyetlerinden de yaralanmış olacaklar.

Franchising Destek Paketi:

 Franchising sistemi ile yeni iş kuracaklar için hazırlanmış destek paketidir.  İlk yıla mahsus olarak 6 ay ödemesiz 3 veya 6 ay da bir ödemeli azami 60 aylık vadeli kredi verilmektedir.  Bu pakette yararlanabileceğiniz hizmetler; Teminat Mektubu, Dost Hesap Kredisi, Paraf Business Kart Fatura tahsilatları ve Vergi ve SSK  ödemeleridir.

Tarım Destek Paketi:

Halk ban bir devlet bankası olduğu için birçok kalemde tarım destek krediler vermektedir. Bu paket içerisinde 9 ürün bulunmaktadır Bunlar; Traktör ve Tarım Makinaları/Ekipmanları KredisiTarım Destek Kredisi, Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi, Topraksız Tarım Kredisi, Tarımsal Arazi Alım Kredisi, TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredi, Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi, Çeltik Kredisi, IPARD-Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi. Bu konuda daha önce yazdığımız makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tarım kredilerinde faiz indirimi ile birlikte daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

KOBİ İş Geliştirme Kredisi:

 KOBİ’lerin işlerini geliştirmek, büyüme oranlarını arttırmak, yeni istihtam yaratmalarına destek olmak amacı ile oluşturulmuş bir kredidir. Proje bazında firmaların ihtiyaçlarına göre belirlenecektir. Aylık veya 3 aylık taksitli 1 yıla kadar geri ödemesiz ve 60 aya kadar vade seçenekleri sunulmaktadır.  Bunun yanında firmaların banka hizmetlerinden ücretsiz 6 ay faydalanma hakları olacaktır.

Savunma Sanayi Desten Kredisi:

 Savunma sanayinde hizmet gösteren firmalara Yatırım ve İşletme kredileri olarak verilecektir. Proje bazında firmanın kredi değerlerine  göre kredi üst limiti belirlenecektir. İşletme kredilerinde 1 aylık veya 3 aylık taksitli 1 yıla kadar geri ödemesiz ve 48 aya kadar vade seçenekleri sunulmaktadır.  Yatırım kredilerinde ise, 2 yıl ödemesiz dönem ile 7 yıla kadar vadeli seçenekleri vardır. Bunun yanında firmaların banka hizmetlerinden ücretsiz 6 ay faydalanma hakları olacaktır.

Sağlık Sektörü Destek Paketi :

Halk Bank sağlık sektöründe faaliyet gösteren tüm şirketlerin destekcisi olmaktadır. Yeni muayene açan genç girişimcilere GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ ile  50.000 TL ‘ye kadar 36 ay taksitle kredi vermektedir. Deneyim sahiplerine ise 75.000 TL ‘ye kadar 48 ay vade ile CESUR GİRİŞİMCİ KREDİSİ vermektedir. Bununla birlikte 1 yıla kadar ödemesiz dönemden faydalanabilirsiniz. Bu Pakete dahil olan  krediler ise Ticari Gayri Menkul Alımı, Dost Hesap, Business Kart seçeneklerdir.

Otomotiv Yan Sanayi:

Bu paket otomotiv sektörüne aksam ve parça tedarik eden yan sanayi olarak çalışmalarını yürüten firmaları desteklemek üzerine oluşturulmuştur. Firmalar, Yatırım Kredileri ve İşletme kredilerinden faydalanabilmektedirler. Kredi limitleri, proje bazında ve firmaların ihtiyaçlarına göre belirlenecektir. Aylık veya 3 veya 6 aylık taksitli 1 yıla kadar geri ödemesiz Yatırım Kredilerinde ise 2 yıl ana para ödemesiz 7 yıl vadeli krediler verilmektedir. Bunun yanında firmaların banka hizmetlerinden ücretsiz 6 ay faydalanma hakları olacaktır.

Endüstriyel Tarım Paketleri:

 Tarım sektöründe faaliyet gösteren,tarım sektöründe üretim yapan firmaların kuruluş aşamasında işletme sermayesi veya yatırım harcamalarını desteklemek için oluşturulmuş bir kredidir. Halk Bank tarım üreticisine bitkisel, hayvansal , su ürünleri, araç gereç, depolama, satış pazarlama vs. faaliyetleri için destek vermektedir. . Aylık veya 3 veya 6 aylık taksitli 1 yıla kadar geri ödemesiz Yatırım Kredilerinde ise 2 yıl ana para ödemesiz 7 yıl vadeli krediler verilmektedir. Bunun yanında firmaların banka hizmetlerinden ücretsiz 6 ay faydalanma hakları olacaktır.

Mobilya Sektörü Destek Paketi:

Türkiye’nin en fazla istihdam yarattığı mobilya sektörüne Halk Bankası kredi desteği vermektedir. Ar-ge faaliyetlerinin oluşması, teknolojinin gelişmesi, maliyeti düşürücü kalitenin arttırıcı teknolojinin uygulanması, ihracat, satış pazarlama, tanıtım faaliyetlerinde kredi alabilirsiniz. . Aylık veya 3 veya 6 aylık taksitli 1 yıla kadar geri ödemesiz Yatırım Kredilerinde ise 2 yıl ana para ödemesiz 7 yıl vadeli krediler verilmektedir. Bunun yanında firmaların banka hizmetlerinden ücretsiz 6 ay faydalanma hakları olacaktır.

Medikal Sektörü Destekleme Paketi:

 Medikal sektörü hızla büyüyen ticaret hacmi yüksek bir alan olma yolunda ilerlemektedir. Halk Bank’ da  firmaların gelişimine destek vermek uluslar arası kalite standartlarını yükseltmek  teknolojik donanımı yüksek cihaz üretimlerini desteklemek ve ihracatlarını arttırmak için firmalara destek vermektedir. . Aylık veya 3 veya 6 aylık taksitli 1 yıla kadar geri ödemesiz Yatırım Kredilerinde ise 2 yıl ana para ödemesiz 7 yıl vadeli krediler verilmektedir. Bunun yanında firmaların banka hizmetlerinden ücretsiz 6 ay faydalanma hakları olacaktır.

Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi:

Üç tarafı denizlerle çevreli ülkemizde balıkçılık sektörü ile uğraşan KOBİ’lere için hazırlanmış bir kredidir. Artık sadece balıkçılık ve su ürünleri canlısı yetiştiriciliği denizlerde yapılmamaktadır. Deniz içinde veya su kaynakları yakınlarında oluşturulan havuzlarda balık midye ve kurbağa yetiştiriciliği yapılmaktadır. İşletme kredilerinde; faaliyetlerle ilgili kuruluk her türlü alet edevat, sigorta, buz, yem , yakıt ilaç vs. destekleri yapılmaktadır. Yatırım Kredilerinde; üretme havuzu, soğuk hava deposu, balık bulucu sistemleri, işletme binaları vs. için destekleme kredileridir.  Aylık veya 3 veya 6 aylık taksitli 1 yıla kadar geri ödemesiz Yatırım Kredilerinde ise 2 yıl ana para ödemesiz 7 yıl vadeli krediler verilmektedir. Bunun yanında firmaların banka hizmetlerinden ücretsiz 6 ay faydalanma hakları olacaktır.

Çay Sektörü Destek Paketi:

Karadeniz bölgesinde fazla yağıştan dolayı yetişen çay bitkisi yetiştiricilerine yönelik oluşturulan bir kredi çeşitidir. Çay yetiştirme, bitki bakımı, toplanması taşınması, kuru çaya dönüşmesi noktasında destek vermektedir. Azami 1.000.000 TL olup firmanın kredi değerlerine göre limit belirlenecektir. Aylık veya 3 veya 6 aylık taksitli ödemleri mevcuttur. 3 aya kadar varan ana para ödememe hakkı vardır. Bunun yanında firmaların banka hizmetlerinden ücretsiz 6 ay faydalanma hakları olacaktır.

Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Karşılığı Kredi:

Tarım ürünlerinin Lisanslı depoculuk kanunlarına göre Lisanslı depolara teslim edilmesi karşılığında Elektronik Ürün Sentleri V

verilmektedir. Halk Bankasının anlaşmalı lisanlı depolarına ürünlerini teslim eden tacirlere verilen Elektronik Ürün Sentleri karşılığında kredi kullanmasıdır. TL cinsinden spot şeklinde kredi kullanılacaktır. Kullanacakları azami kredi ELÜS tutarının %75’olarak belirlenmiştir. Bu konuda en ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

E- Ticaret Kredi Paketi:

Elektronik ticaret yapmak isteyen,  ürünlerinin tanıtımını yapabileceği bir sanal mağza açmak isteyen KOBİ’leri desteklemek için kurulmuştur. KOBİ’lerin e-ticaret alanında ticaret hacmini geliştirmek için bir çok kalemde destek sunmaktadır. Bu destekler;

E-Ticaret Kredisi, Ticari Kredi Kart/KMH,Sanal POS, Hediye Bankacılık İşlemleri Masraf Paketi% 60 İndirimli E-Ticaret ve E-İhracat Sitesi Kurulum Kampanyası, Danışmanlık ve Eğitim Desteği.

Enerji Yatırımlarının Finansmanı:

Ülkemizde enerji maliyetini düşürmek, enerji tüketiminin meydana getirdiği olumsuz durumları en aza indirmek, enerjide dışarıya bağımlılığı azalmak üzere KOBİ’lere verilen destektir. Bu krediyi tüm KOBİ’ler kullanabilmektedirler.

Firmalar İçin İmar Barışı Destek Kredisi:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tüm ülkede yürüttüğü İmar Barışı kapsamında firmaların imar barışından faydalanmasını desteklemek için oluşturulmuştur. Kredi vadesi 60 aydır.

Eczacı Kredi Paketi:

Kendi adına iş yapan eczacıları desteklemek amacıyla oluşturulmuştur. Eczaneleri fatura karşılığında SSK’dan yapacağı tahsilat sonrasında alacağı ilaçların alımı sırasında doğacak finansman açığını gidermek amacındadır.

Halk Bank’ın kendi sitesinden bu konu hakkında daha iyi bilgi alabilirsiniz. Halk Bank’ın Sitesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan KREDİ ÇEKERKEN HAYAT SİGORTASI İPTAL EDİLİR Mİ? başlıklı makalemizde hayat sigortası, hayat sigortası iptal ve iptal hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu