kredilerPratik BilgilerUncategorizedYeni iş fikirleri

FUZULOTO FAİZSİZ ARAÇ ALMA SİSTEMLERİ

Fuzuloto uzun yıllardır tecrübe edindiği faizsiz araba alma sistemleri ile araba almak isteyenlere çeşitli seçenekler sunmaktadır. Her bütçeye uygun çeşitli ödeme seçenekleri ile istediğiniz araca faizli sistemlere girmeden sahip olabilirsiniz. Peki gerçekten faiz almıyor mu bu sistem ve kendi ticari hayatını nasıl idame ettiriyor? Araç için ödediğiniz taksitlerin dışında ödemeniz gereken ücretler var mı? Bu soruların cevaplarını makalemizi okuyarak bulabilirsiniz. İlk önce genel sorulara cevap vereceğiz daha sonra Fuzuloto araç alma sistemlerini tek tek inceleyelim.

Fuzuloto Araç Teslim

Fuzuloto Araç Alma Sistemleri Gerçekten Fazisiz mi?

Fuzuloto 28 yıllık tecrübesi ile kendi kurdukları sistemler ev ve araba alımlarında sektörde hizmet vermektedir. Uzun yıllardır çalışmalarında şimdiye kadar medyaya yansıyan olumsuz bir durum yansımamıştır. Sistemleri anlatıldığı gibi ev ve araç sahibi olmak isteyenlere yardımcı olarak mülk sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Fuzuloto araç alma sisteminde önceden araç almak isteyenlere toplu bir para vermemektedir. Genelde belirlenen aylık taksitlerle sisteme dahil olunmaktadır. Bu sisteme giriş yapmak için organizasyon ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret de 2500 TL ile 3000TL arasında değişmektedir. Önceden belirlenmiş faiz, vade farkı veya kar payı oranları yoktur.

Araç Ücretleri Haricinde Sistem İçerisinde Ödenmesi Gerekenler

  • Sisteme Giriş yapmak İçin organizasyon ücreti ödenmesi gerekmektedir.
  • Araç teslimatlarında haciz masrafı alıcı tarafından karşılanır. Müşteri İpotek, rehin veya mülkiyeti muhafaza talep etiğinde masraf müşteriye aittir. Sistemden çıkana kadar verilen tüm araçlar diğer müşterilerin haklarını korumak için haczedilir.
  • Araç teslimatlarında Kasko, Trafik sigortası yapılması mecburidir ve masrafları müşteriye aittir.

Fuzuloto Sisteminden Çıkış Mümkün mü?

Ödeme güçlüğü çektiğinizde, başınıza tahmin etmediğiniz bir olay geldiğinde bu sistemden çıkmanız mümkün gözükmektedir. Yada bir süre ödeme güçlüğü çekiyorsunuz sistemden de çıkmak istemiyorsanız ödemeleriniz durdurabiliyorsunuz. Finansal durumunuz düzeldiğinde tekrar sisteme geri dönebilirsiniz. Ancak sisteme girerken ödemiş olduğunuz organizasyon bedeli hariç diğer ödemiş olduğunuz miktarın geri ödemesini, FuzulOto şirketinin belirleyeceği tarihte (3 ila 6 ay zarfında) alabilirsiniz.

Fuzuloto Faizsiz Araç Alma Sistemleri

Çekiliş Sistemi

Bu sistem aslında çok tanıdık bir uygulamaya aittir. Araç almak isteyen kişiler; 11, 15, 21, 31, 37, 49, 61 kişilik gruplar halinde Fuzuloto tarafından toplanır. Sistemde dahil olan ödemeler faizsiz ve vade farksızdır. Noter huzurunda ayda 1 yapılan çekilişle o ay aracı teslim alacak belirlenir. Bu sisteme dahil olamak için önceden toplu ödeme yapabilirsiniz vaya yapmayabilirsiniz. bu tamamen sizin kendi durumunuzla ilgili bir durumdur. Siteme dahil olup otomobilini alma sürecinde ödeme şekillerinde değişiklik talebi yapma hakkına sahiptir. Bu sisteme dahil olanlar organizasyon ücretlerini ve ilk taksitlerini ödemek zorundadırlar.

Örnek Hesaplama:

Araç Değeri50.000 TL
PeşinatYOK
Vade Sayısı21 AY
İlk Taksit 2.380.95 TL
Teslim Aralığı 1-21 AY
TOPLAM MALİYET52.900 TL
 

Vade Ortası Sistemi

Başlığından da anlaşıldığı gibi vade ortasında yapılan bir işlem vardır. bu sistemde müşteri ödeme zamanını kendi tayin eder. 5 ayda 200 aya kadar bir tarih belirler ve belirlediği tarihe göre vade ortasında aracını teslim alır. Siteme dahil olup otomobilini alma sürecinde ödeme şekillerinde değişiklik talebi yapma hakkına sahiptir. Bu sisteme dahil olanlar organizasyon ücretlerini ve ilk taksitlerini ödemek zorundadırlar.

Vade Ortası Sistemine Örnek Hesaplama

Araç Değeri50.000 TL
PeşinatYOK
Vade Sayısı21 AY
İlk Taksit 2.380.95 TL
Teslim Dönemi11 AY
TOPLAM TUTAR 52.650 TL

Peşinatlı Erken Teslim Sistemi

Bu sistemde sisteme dahil olan kişi aracının teslim tarihini kendi tayin eder. Ödeyeceği peşinatı ve taksitleri kendi belirler. Peşinatı ne kadar yüksek tutarsa teslim tarihi o kadar önde çekilir. Peşinat toplam ücretten düştükten sonra ödenecek miktar taksitlere bölünür. Belirlenen tarihte araç teslim edilir. eğer ödeme noktasında problem yaşanırsa ödemeler dondurula bilinir. Siteme dahil olup otomobilini alma sürecinde ödeme şekillerinde değişiklik talebi yapma hakkına sahiptir. Bu sisteme dahil olanlar organizasyon ücretlerini ve ilk taksitlerini ödemek zorundadırlar.

Araç Değeri50.000 TL
PEŞİNAT30.000TL
VADE SAYISI21 AY
İLK TAKSİT
952.38 TL
TESLİM ARALIĞI4. AY
TOPLAM MALİYET52.900 TL

Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi

Bu sistemde belli dönemlerde ara ödemeler yapılarak aracını erken alma sistemidir. Bu sistemde önceden peşinat ödeyip ödememeniz çok önemli değildir. Ödemeler belli aralıklarda ara ara yapılır. Yapılan ara ödemelerle taksit rakamları düşürülür. Müşteriler sisteme dahil olup otomobilini alma sürecinde ödeme şekillerinde değişiklik talebi yapma hakkına sahiptir. Bu sisteme dahil olanlar organizasyon ücretlerini ve ilk taksitlerini ödemek zorundadırlar.

Peşinatsız Ara Ödemeli SistemPeşinatlı Ara Ödemeli Sistem
Araç Değeri50.000 TLAraç Değeri50.000 TL
PEŞİNATYOKPEŞİNAT30.000 TL
Vade Sayısı21 AYVade Sayısı21 ay
İlk Taksit
2.380.95 TL
İlk Taksit 952.38 TL
Teslim Tarihi1-11 AYTeslim Tarihi4. AY
Toplam Tutar 52.500 TL Toplam Tutar 52.500 TL

Daha ayrıntılı bilgi edinmek için Fuzuloto’nun kendi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Salma Köy Tavuğu Çiftliği Kurma Maliyeti 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu