Esnaf Kredisi

Elden Borç Para Veren Yerler Ve Kişiler  

Acil paraya ihtiyacı olmasına rağmen banka kredisi çekemeyen kişiler için elden borç para bulma yöntemleri bulunmaktadır. Şu anda bazı illerde daha yoğun olmak üzere 81 ilin tamamında elden borç para veren yerler bulunmaktadır. Faktöring firmalar ve ikrazat firmaları dışında ayrıca senetle elden borç para veren yerler ve kişiler bulunmaktadır. Elden borç para veren kişilere nasıl ulaşılır diye arayışta olanlar için gerekli bilgileri aşağıda verdik.

Vadeli Borç Para Veren Yerler

Acil para bulmam lazım diyenlere senetle para veren yerler bulunmaktadır. Bu yerler belli komisyon karşılığında aynen banka gibi para vermektedir. Ama burada dikkat edilmesi gereken nokta şu olmalıdır; kişilerin yasal borç para veren kişiler olmalıdır. Çünkü, yasal olmayan yollarla borç veren kişilere tefeci denilmektedir. Tefecilik yapmak hem yasak hem de tefeciler çok yüksek faiz istemektedir. Ama buna rağmen zor durumdakilere para veren tefecileri tercih eden çok sayıda kişi olduğunu görüyoruz.

Tefecilere Dikkat

Tefecilere Dikkat!

Düşük faizle borç para veren tefeciler de yok değildir. Bazı illerde bulunan kişiler özellikle kefil bulabilen ya da teminat gösteren kişilere senet karşılığı düşük faizle  para vermektedir. Kredi sicili bozuk olduğu için kredi çekemeyen kişiler, bu söz konusu tefecilere başvuru yapmak için telefon numarası ve iletişim bilgileri istemektedir. Ama tefecilik suç olduğu için bu kişiler telefon numarası ve iletişim bilgilerini açıkça yazmaz. Bu gibi kişilere bulaşmak istemeyen kişiler değişik yollar kullanabilir.  Fakat yasal olmadığı için sizi çok zor durumda bırakabilir. Tefecilere Bu noktada dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki elden borç para bula yöntemleri nelerdir? Banka dışında kredi veren yerler var mıdır? İşte banka harici para veren yerler.

Elden Borç Para Veren Yerler Ve Kişiler

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Bankalar tek kredi veren yerler değildir. Bankaların yanı sıra BDDK tarafından denetlenen ve kendilerine kredi vermek yetkisi verilmiş olan finans kuruluşları vardır. Bu kurumlar; faktöring firmalar ve ikrazatçılar olarak bilinir. Bu yerlere sadece gelir belgesi ve kimlik ile başvuru yapıldığında aynen banka gibi kredi vermektedir. Bu yerler aynı zamanda bazı iş adamlarına, esnafa  senetle kredi vermektedir. Elinde senet olan ya da elinde günü gelmemiş çekleri olan kişiler bu yerlere başvuru yaparak küçük bir komisyon karşılığında aynı gün nakit para alabilmektedir. Peki banka dışında para veren bu iller hangi illerde bulunmaktadır?

Faktöringler En Fazla İstanbul’da

Faktöring firmalar daha çok İstanbul merkezli olup bunun yanında diğer borç veren ikrazat firmaları ise; Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Kocaeli, Mersin gibi illerde yoğunlaşmıştır. Bana düşük bir kredi lazım ya da aynı gün para lazım diyenler için elden para veren kuyumcuları önermekteyiz. Elden borç para veren kuyumcular, ister kredi kartı ile altın ister kredi kartsız altın satmaktadır. Bu yerler aynı zamanda isteyen kişilere senetle borç para da verebilmektedir.

Kuyumculardan Borç Para Alabilir miyim?

Borç Veren Kuyumcular

Eğer sadece altına ihtiyacınız varsa, senetle altın satan kuyumculara başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanında nakit paraya ihtiyacı olanlar kredi kartı ile altın alıp bunu aynı gün bozabilmektedir. Bu şekilde de nakit ihtiyaç karşılanabilmektedir.

Kuyumcular Taksitle Borç Para Verebilir

Ayrıca bazı kuyumcular kredi kartı ile altın satmış gibi göstererek kişilerin istediği nakit parayı elden verir ve bunu da kredi kartına taksitlere böler. Vergi kaçırılmadığı sürece bu işlemlerde sorun yoktur. Size de acil para lazımsa bulunduğunuz il ya da ilçelerdeki kuyumculara başvuru yapabilir ve senetle borç isteyebilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme

Faturalı Hat Üzerinde  Nakit İhtiyacınızı Karşılayabilirsiniz

Kullandığınız GSM hattınızın size en yakın bayisine gidip nakit ihtiyacınız olduğunu söylerseniz, orada ki yetkililer size bu konuda yardımcı olacaktır.  GSM Hattınızın kampanyasından size 5000-7000 TL arası bir cep telefonu satın alarak alınan telefonu bayi sizden satın alacak. Size ihtiyacınız olan parayı verecek. Aldığınız telefonun ücreti taksit taksit faturanıza yansıyacaktır.

Beyaz Eşya Bayileri

Beyaz Eşya Bayilerinden de Faturalı hatlar sistemi gibi ihtiyacınız olan parayı alabilirsiniz. Kredi kartı ile taksitle aldığınız beyaz eşyayı tekrar 2. el olarak bayiye satıp siz kredi kartına taksitlerinizi daha sonradan ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bağkur Borcu Olan Esnafın Sağlıktan Yararlanması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

52 Yorum

 1. Herhangi bir mali yardıma ihtiyacınız var mı? Kişisel Krediler? Ticari Krediler? Mortgage kredileri? Tarımsal ve proje finansmanı? Kredileri% 3 faiz oranıyla veriyoruz! İrtibat: canarabank121@gmail.com

 2. Merhaba
  Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye mi ihtiyacınız var? 5.000,00 TL ile 10.000.000,00 TL arasında değişen kredi sunuyoruz. biz güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik,% 100 Garantili Biz de Euro, Pound ve Dolar kredi verir. Tüm Krediler için geçerli olan Faiz oranı% 2’dir. Eğer ilgileniyorsanız bize geri dönün.

  E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  Teşekkürler.

 3. 100bin tl ihtiyacim var 3 ay kredim i odeyemedim acil ihtiyacim var antalya havalimanindan 4 yildir kadrolu calisiyorum 3000 tl maasim var

 4. bay/bayan

  Hem uzun vadeli hem de kısa vadeli% 3’lük düşük bir faiz oranıyla her türlü geri ödemesiz kredi ve finansman sunuyoruz.
  Sunduğumuz krediler/finansal finansman kategorileri arasında ticari krediler, kişisel krediler, şirket kredileri, ipotek kredileri,
  hem anahtar teslim projeler hem de mega projeler vb. için borç konsolidasyonu ve finansal finansman. Müşterilerimize projelerini finanse etmeleri için 2.000 ila 50.000.000 ABD Doları arasında kredi veriyoruz.

  fredmooreloancompany2020@gmail.com e-posta adresimiz aracılığıyla bize hızlı bir şekilde ulaşın

  WhatsApp numarası: +919654763221

  imza

  Müdür
  Fred Moore

  « ÖNCEKİ 1 2 3 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu