Yeni iş fikirleri

Düğün Eğlence Organizasyon Şirketi Kurmak

Ülkemizde milli gelir artıkça eğlence kültürü de o derece daha geniş alanlara yayılmaktadır. Önceleri en basit eğlence türü olarak kabul edilen doğum günleri evlerde yapılırken artık en basit doğum günleri için bile organizasyon şirketleri ile anlaşma yoluna gidilmektedir. Buna benzer olarak, asker eğlencesi, kına, düğün ve daha birçok eğlence için bu gibi şirketler tutulmaktadır. Bundan dolayı birçok kişi yeni iş fikirleri olarak organizasyon şirketi kurmayı düşünmektedir.  Doğum günü düğün eğlence organizasyon şirketi kurmak için gerekli belgeler ve gerekli maliyetler.

Doğum Günü ve Düğün Organizasyon İşi İçin Gerekli Belgeler

Bulunduğunuz ilde doğum günü ya da düğün kına gibi eğlenceler için organizasyon şirketi kurarak  çok yüksek olmayan bir sermaye ile iyi gelir elde edebilirsiniz. Ama bunun için bazı belgeleri toplamanız gerekmektedir. Artık büyük şehirlerde artık sokak düğünleri daha az yapılmaktadır. Bunun yanında son yıllarda popüler olarak doğum günü organizasyonları ön plana çıkmaya başlamıştır. Bu da bu işe başlamak isteyenler için teşvik edici olmaktadır.

Peki organizasyon için gerekli belgeler nelerdir? Bir eğlence organizasyonu şirketi kurmanız için istenen belgeleri aşağıda sıraladık. Bunlar;

  • Şirketin bağlı olduğu Ticaret odasından alınacak sicil belgesi
  • İş yerinin bağlı olduğu belediyeden alınacak ruhsat
  • Vergi kaydının yapılması gerekmektedir.
  • İş yerinde çalışacak kişi ve iş yeri sahibi için SGK kaydının yapılması gerekmektedir.
  • Bağlı olunan emniyet ya da jandarmadan gerekli izinlerin alınması
  • İtfaiyeden yangın tertibatı için gerekli izinlerin alınması
  • İşletmede gerekli olan tüm yangın söndürme tesisatının bulunması gerekmektedir.

Bu belge ve izin şartları sonrası artık eğlence için gerekli olan organizasyon şirketi kurulmuş olur.

Doğum Günü Düğün Eğlence Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon Şirketi Açmanın Kar Oranı

Organizasyon şirketi açmak her zaman karlı bir iş olmuştur. Son yıllarda başta da dediğimiz gibi halkın genel olarak milli geliri yükseldiği için eğlence kültürüne bir az daha ağırlık verilmeye başlandı. Artık anneler, bebek ve çocuklarının en basit doğum günlerinde bile şirketler ile anlaşarak büyük eğlenceler yapmaktadır.

Bir eğlence için binlerce TL ödendiği düşünüldüğünde aslında bu örnek bile bu işe girmek isteyenler için az çok bir fikir sağlamaktadır.  Bir düğün eğlencesi için ortalama 15 bin TL gibi bir ücret ödenmektedir. Bunun 10 bin TL’si tüm masrafları kapsasa bile yine de geriye 5 bin TL gibi bir ücret kalmaktadır. Bu da birkaç saat için iyi bir kar anlamına gelmektedir.

Yine doğum günü eğlenceleri için küçük salonlarda organizasyon işi yapan şirketler bile bir günde aynı mekanda farklı saatlerde birkaç eğlence yapabilmektedir. Bu da aynı gün içinde binlerce TL gelir anlamına gelmektedir. Bu işi düşünen kişilerin sermayesi varsa kesinlikle beklemeden bu işe girmelerini tavsiye edebiliriz.

Doğum Günü Kutlama Şirketi

Eğlence Organizasyon Şirketi İçin Maliyet Hesaplaması

Siz de doğum günü, asker eğlencesi, kına ya da düğün eğlencesi gibi işlerde yatırım yapmak istiyorsanız kesinlikle iyi bir sermaye sahibi olmanız gerekmektedir. Çünkü, bu gibi organizasyonlar genelde mekan olarak geniş olması gereken yerlerde yapılabilmektedir. Bunun yanında, eğlence mekanının düzenlenmesi, kirası ve dekorasyon giderleri yüksek olacaktır. Reklam verme ve gerekli evrakların toplanma süreçlerinin hepsi düşünüldüğünde, küçük bir işletme açmak için bile 200.000 TL gibi bir paraya ihtiyaç duyulacağını söyleyebiliriz.

Büyük düğün salonu için bu gider kalemi daha fazla olacaktır. Lüks düğün salonları için bu birkaç milyon TL’yi bulabilmektedir. Ama ortalama bir işletme kurmak istiyorsanız 200.000 TL gibi bir sermaye ile düğün, doğum günü gibi eğlencelere özel organizasyonlar düzenleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Satıcılık İzni Alma Aşamaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu