Uncategorized

Birevim ile Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Birevim; alt, orta veya yüksek gelir grubunda bulunan kişilerin tamamının ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde faizsiz ve vade farkı ödemeden alınmasını sağlayan bir kurumdur. Birevim’in tasarladığı tasarruf yöntemlerini kullanarak vade farkı, faiz, evin maliyetini artıran kira ödemesi vs. ödemeden Türkiye’nin her yerinden beğendikleri ve istedikleri eve sahip olabilirler. Ev almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyebildikleri gibi peşinat vermelerine de gerek yoktur.

İlgili Makaleler

Peki, faiz ve vade farkı ödemeden nasıl ev sahibi olabilirsiniz?

Birevim, faiz ve vade farkı ödemeden, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi ve Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi ile ev sahibi olma fırsatı vermektedir.

Peki, bunlar ne anlama gelir?

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi:Evinizi teslim alacağınız tarih noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. İsteyen hiç peşinat ödemeden ev sahibi olabilir.

Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi:Yöntemi Konut Değer Endeksli Tasarruf Yönteminde almak istediğiniz evin teslim tarihi noter huzurunda gerçekleşen bir sıra tespiti ile belirlenir. Bu yöntemde evinizi alacağınız tarih geldiğinde evinizin değeri korunmuş olur. Çünkü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın her ay düzenli olarak yayınladığı konut fiyat endeksi esas alınır. Böylece evinizin değeri de artar. Teslim tarihiniz geldiğinde evinize artan değer üzerinden sahip olursunuz.

Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi: Serbest Planlı Tasarruf Yönteminde müşterilerin almak istedikleri eve yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.

Birevim’de peşinat verme zorunluluğu var mı?

Birevim’in ev alma yöntemleri içinpeşinat vermek zorunluluğu yoktur, fakat peşinat vermek müşterinin evini daha erken sahip olmasına ve borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirmesi için avantajlıdır. Birevim’de müşteriler almak istedikleri evin değeri ne ise onu öderler. Bir evimde müşteriye ek maliyet getiren bir durum yoktur.

Taksitleri ödemeye ne zaman başlanmaktadır?

Taksit ödemeleri Birevim’e başvuru yaptığınız andan itibaren başlamaktadır. Seçtiğiniz tasarruf yöntemi ve belirlediğiniz ödeme planına göre almak istediğiniz evin teslim tarihi ve teslim aralığı belirlenmektedir. Belirlenen tarihte evinize taşınır, kalan taksitlerinizi ise kendi evinizde ödemeye devam edersiniz.

Birevim’e nasıl güvenebiliriz?

Birevim tüm ticari çalışmalarını güven esasına dayalı yürütmektedir. Bundan dolayı,

  • Birevim, evini teslim alan her müşterisinin aldığı eve diğer müşterilerinin hakkını korumaya yönelik satılamaz kaydı ve şartı getirir. Ev müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. Birevim diğer müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına almış olur.
  • Katılım bankalarından verilmek üzere teminat mektubu dileyen müşterilerine verilmektedir.
  • İsteyen müşterilerine haklarını korumaya yönelik teminat senedi vermektedir.
  • Müşteri ile Birevim arasında yapılan sözleşme içeriğinde müşterinin tüm hakları belirtilmekte ve yapılan bu sözleşmeyle müşterinin tüm hakları güvence altına alınmaktadır.

Bu çalışmada Birevim’in kazancı nedir?

Birevim, çalışma bedeli olarak müşteriden ücret almaktadır. Çalışma bedeli ise Birevim’in yapmış olduğu hizmetler karşılığında müşterisinden aldığı ücrettir. Bu ücret, kişinin seçtiği tasarruf yöntemi ve ödeme planına göre evin değerinin %6,9 ila %12,9’u arasında değişmektedir.

Birevimle çalışmada müşterinin kazancı ve diğer taksitli ev alma yöntemlerinden farkı nedir?

Bu konuda pek çok fark ve kazanç sayılabilir; ancak Birevim’i diğer taksitli ev alma yöntemlerinden ayıran belirgin farkları şöyle sıralayabiliriz.

  • • Birevim’de evin değerinden başka hiçbir ücret ödemezsiniz.
  • • Birevim’de almak istediğiniz ev için 20 kişilikten 480 kişilik tasarruf programlarına katılabilirsiniz.
  • • Birevim’de alacağınız evinizi diğer taksitli ev alma yöntemlerinden daha ucuza alabilirsiniz.
  • • Birevim’de borcunuzu daha çabuk bitirirsiniz.
  • • Birevim’de sıranız geldiğinde evinize hemen kavuşursunuz.

Bir önceki yazımız olan Altın Hesabı Nedir? Avantajlı mı? başlıklı makalemizde altın hesabı, gram altın ve gram altın hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu