Bayilik veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar- 9 Firma Bilgisi!

Günümüzde birçok insan birikmiş sermayesiyle sıfırdan şirket kurmak yerine bayilik almayı tercih ediyor. Siz de düşük bütçeyle yüksek kar marjı elde etmek isteyenlerden misiniz? Cevabınız evet ise sizin için bu yazıda derlediğimiz bayilik veren firmalar listemizi incelemenizi öneririz.

Bu yazıda ücretsiz bayilik veren firmalara kolayca ulaşabilirsiniz. Giyim, gıda, cafe, kozmetik, ve daha birçok alanda bayilik veren firmaları sizler için derledik. Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa… Hangi ilde yaşadığınızın hiç bir önemi yok.

Sizin için madde madde sunacağımız bayilik fikirlerine göz atın. Size en uygun firmayı seçerek kendi işinizin patronu olabilirsiniz. İşte sermayeli ve sermayesiz bayilik veren firmaların listesi…

Firmanın Bayiliğini Almanın Avantajları

Size yukarıda da bahsettiğim gibi sıfırdan bir marka yaratmak, bir markanın franchise’ını almaktan her zaman daha zordur. Çünkü markanızın adını duyurmak için bile uzun bir zaman gerekir. Peki bayilik veren firmalardan almanın size başka ne gibi katkıları olur? İşte avantajlarınız:

  • Bayiliğini alacağınız firmanın bilinirliği olması, sizin daha çabuk duyulmanızı sağlar.
  • Açılış süreci boyunca eğitim ve oryantasyon ile size destek sağlanır.
  • Firmanızda satışa sunacağınız ürünlerin temini konusunda firma yetkilileri yardımcı olur.
  • Birçok markanın standart bir dükkan konsepti olduğu için dükkanınızı açarken size konsept konusunda destek verirler.
  • Ekipman ve ürün tedariki konusunda marka size yardımcı olurlar
  • Bilinen bir markayla çalışacağınız için açılış süreci boyunca firmanın hazırladığı reklam ve kampanyalardan siz de kolayca yararlanabilirsiniz.
Bayilik veren firmalar
Bayilik veren firmalar
Bayilik alırken nelere dikkat etmeliyiz?


1. Firmanın şartlarına ve maliyetine dikkat etmeliyiz.
2.Aylık ne kadar kazanç sağlayabileceğinizi, bu firmanın bayiliğini almanın karlı olup olmadığını incelemelisiniz.
3.Ayrıca sermayenizin ne kadarını harcamanız gerektiği de dikkat etmeniz gereken konular arasında.
4.Bunun dışında açacağınız dükkanın bayiliğe uygun olup olmadığı da işletmenizin kazanç sağlaması için önemli.
5. Firmanın size ne gibi destek ve katkısı olacağına da dikkat etmelisiniz.

Faydalı Yazı: Çok Kazanclı Yeni İş Fikirleri

1. Anadolu Sigorta Bayilik

Bir cafe ya da giyim mağazası yerine sigorta bayiliği almak isteyenler için Anadolu Sigorta bayilik vermektedir. Ancak Anadolu sigorta bayiliği almak için eğitim düzeyinizin bu alanla ilgili olması gerekir. Veya daha önce sigorta alanında tecrübe edinmiş olmanız şartlar arasında.

Bayilik veren firmalar arasında sermaye gerektiren Anadolu sigorta bayilik ücreti için en az 50 Bin TL gerekmektedir.

2. Yves Rocher Bayilik

2010 yılında Türkiye pazarına giren kozmetik firması dünya çapında da oldukça sevilen markalardan biri. 88 ülkede 4 Bin üzeri mağazası bulunan firma, cilt bakım ürünleri satan bir firmanın bayiliğini almak isteyenler için ideal.

Firma kendi konseptlerine uygun olan girişimci adaylarına ve dükkanlara bayilik sunmaktadır. Bunun için yaklaşık 500 Bin TL maliyete ihtiyacınız olacaktır.

3. Oba Döner Bayilik

Birçok insan mis kokulu döneri afiyetle yer. Müşterisi çok olan bir gıda ürünü üzerinden kazanç sağlamayı tercih edebilirsiniz. Biz de sizler için bayilik veren firmalar listemize Oba döner bayilik detaylarını aktaracağız. 2012 yılında açılan firma 10 yıl içinde Türkiye’ de yüzlerce müşteri sayısına ulaştı.

Diğer firmalardan farklı olarak Oba döner bayilik veren firmalar arasında franchise bedeli istemeyen markalardan. Ancak açılış maliyeti ortalama 100 Bin TL tutmaktadır.

Mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz: Tavuk Dünyası bayilik

3. Baklavacı Şemsettin Bayilik

Baklavacı Şemsettin 2007 yılından bugüne kadar hem baklava severler hem de girişimciler tarafından oldukça sevildi. Gıda bayilik veren firmalar arasında tercih edilen marka bazı şartlar karşılığında Baklavacı Şemsettin bayilik veriyor.

Bu şartlar arasında insan ilişkileri kuvvetli olmanız, firmanın benimsediği dükkan konseptine uymanız, yeterli sermayeye sahip olmanız gibi konular geliyor. 26 ülkede yaklaşık 52 şubeye sahip olan firmanın franchise bedeli 200 Bin TL’dir.

4. Bargello Parfüm Bayilik

Yatırdığınız sermayenin karşılığını alabileceğiniz bayilik veren firmalardan bir diğeri de Bargello Parfüm bayiliği. 1950 yılında BRG markasıyla başlayan köklü parfüm firmalarından biri olan Bargello markası adım başı gördüğümüz Türk markalardan.

Bargello bayilik ücreti 100 Bin TL olarak belirlenmiştir. Dükkanınızın en az 10 metrekare olması, ana cadde üzerinde olması, firmanın kendine ait konseptine göre hazırlanması gibi şartlara uymanız gerekmektedir.

5. Özsüt Bayilik

Lezzetli tatlılarıyla 1938 yılında İzmir’de yola çıkan Özsüt, Çoğumuzun vazgeçilmezi markalardan biri. Menüsü kadar müşteri portföyü de oldukça geniş olan Özsüt markası, girişimcilerin de en çok araştırdığı firmalardan biri.

Özsüt franchise almaya karar verirseniz, 10 yıllık anlaşma yapmanız gerekiyor. Bunun bedeli ise ortalama 250 Bin USD. Ancak size lojistikten oryantasyona, ürün temininden reklam ve pazarlamaya kadar birçok alanda destek sağlıyor.

Bayilik almak yerine evde ek iş yapmayı da tercih edebilirsiniz. Evde ek iş yaparak para kazanmak için web sitemizdeki ilgili yazıyı inceleyin!

6. Rodrigo Giyim Bayilik

Giyim alanında bayilik veren firmaları incelemek isteyenler için erkek spor giyimde önemli markalardan biri olan Rodrigo giyim bayilik fikrini aktaracağız. 1993 yılında hizmet vermeye başlayan marka, erkek giyim alanında 300 şubeye sahiptir.

Rodrigo, bayiliklerine açılış süresi boyunca eğitimden reklam hizmetlerine kadar birçok haktan yararlanma gibi avantajlar sağlıyor. Bayilik giriş ücreti talep etmeyen Rodrigo franchise başvurusu web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

7. Madame Coco Bayilik

Ev tekstilinde öncü markalardan biri olan Madame Coco, bayilik veren firmalardan biri. Evlerimizi süsleyen ürünleriyle oldukça sevilen Madame Coco bayiliği alarak siz de kazanç sağlayabilirsiniz. Peki bayilik ücreti ne kadar?

Madame Coco bayilik ücreti ortalama 400 Bin TL‘dir. Bu ücretin içinde sizin dükkanınızın konsept giderlerinden, dükkanınızda satacağınız ürünlere kadar gerekli her şey dahildir. Yalnız açmak istediğiniz dükkan en az 40 metrekare olmak zorunda. Bu firmanın en önemli şartlarından biri.

Starbucks bayilik detaylarını öğrenmek ister misiniz? En güncel bilgiler web sitemizde!

8. Rossman Bayilik

Almanya’da kurulan ve tüm dünyaya yayılan Rossman, son yıllarda Türkiye pazarında da oldukça dikkat çekiyor. İçinde gıdadan kozmetiğe kadar birçok ürün mevcut. Sevilen firmalardan biri olan Rossman, girişimcilerin de bayilik almak istediği firmalardan biri. Peki maliyeti nedir?

Rossman gibi geniş ürün yelpazesine sahip olan bir markanın franchise bedeli ortalama 300 Bin TL‘dir.

Şartları arasında cadde üzerinde ya da AVM’de en az 200 metrekarelik bir dükkanda bayilik alabilirsiniz. Ayrıca ürünleri istifleyebileceğiniz bir deponuzun daha olması gerekiyor. Bu şartlara uyarsanız Rossman bayisi olabilirsiniz.

9. Pizza Tomato Bayilik

Nefis pizzalarıyla 1999 yılında Marmaris’te hikayesi başlayan Pizza Tomato, bir diğer bayilik veren firmalardan biri. Bu kadar çok müşteriye sahip olan marka, sermayesini doğru bir firmaya yatırmak isteyenlerinde tercihlerinden biri.

Pizza Tomato bayilik ücreti ise 350 Bin TL. Bu ücreti karşılamanız firmanın önemli şartlarından biri. Bayilik başvurusu yaptıktan kısa bir süre sonra size telefonla geri dönüş sağlarlar. Ardından yüz yüze görüşme sağlanır ve şartlara uygunsanız dükkan işlemleri tamamlanarak açılış yapılır.

Firma bu süreçte size eğitim ve oryantasyon, dükkan konsepti desteği, ürün tedariki gibi alanlarda yardımcı olur.

En karlı bayilik veren 100 firma yı sizler için araştırdık. Detaylı bilgi için bayilik veren firmalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Starbucks Bayilik- 2023 Fiyatları ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu