Uncategorized

Banka Staj Başvurusu

Bankalar kendi kurumlarında çalışacak personel ile ilgili ön hazırlık şeklinde öğrencilere staj programları düzenlemektedirler. Meslek liselerinin ve üniversitelerin zorunlu stajları dışında bir çok banka yeni mezun yada son sınıf öğrencileri için yarı zamanlı çalışabilecekleri ayrıca maaş, sgk ve yemek bedellerinin de karşılandığı staj imkanları sunuyor. Denizbank, Albaraka Türk, AkBank ve bir çok banka bu programlarla geleceğin bankacılarını yetiştiriyor.Bankalar zorunlu staj ve yapılandırılmış banka staj başvurusu için bazı şartlar aramaktadırlar.

İlgili Makaleler

Banka Staj Başvurusu İçin Genel Şartlar Nelerdir

Zorunlu staj için bankalar genel itibari ile okulun mecburi staj talebini ve Sgk İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortasının okul tarafından yapılmasını talep ediyorlar. Ama bankalara göre talepler değişkenlik gösterebilir.

Yapılandırılmış Staj olarak tanımlanan bankaları kendi bünyelerinden daha sonrada çalıştırmak için hazırlamış oldukları programlar ile ilgili ciddi mülakatlar yapan bankalar öncelikle öğrencilerin üniversite başarı notunu baz alabiliyor.Bunun dışında ders programının uygun olması ve de yabancı dil bilmek gibi şartlarda sayılmaktadır.

Banka Staj Başvurusu Ne Zaman Başlıyor

Bankaların zorunlu ve gönüllü staj ile ilgili başvuru zamanları farklılık göstermektedir. Zorunlu stajlar genelde yaz mevsiminde yapıldığından banka staj başvuruları Mayıs ayında yapılıyor. Bankaların diğer staj programları ise dönemsel yayınlanan ilanlarla bankaların resmi internet sitelerinde bildirilmektedir.

Ziraat Bankası Zorunlu Staj Başvurusu ve Şartları

1863 yılından bu yana hizmet veren vebankacılığın liderlerinden olan Ziraat Bankası meslek liseleri ve üniversiteler için staj imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankasının internet sitesinde staj programı ile ilgili her hangi bir şeyin yazmadığını göreceksiniz. Çünkü banka ne internet ne de farklı bir kariyer sitesinde staj başvurularını kabul etmemektedir. Ziraat Bankası staj başvurularını şube bazlı değerlendirdiğinden her şube kendi bünyesinde başvuruları almaktadır. Bu nedenle staj başvurusu için şubeye CV ile giderek staj başvuru formu doldurulmalıdır.

Ziraat Bankası Staj Öğrencilere Ücret Ödüyor mu?

Yılda 1000’den fazla öğrencinin staj yaptığı Ziraat Bankasında staj yapmak köklü bir bankada kariyer yapmanın ilk adımlarıdır. Çünkü kurumlar daha sonra kendisi için fayda sağlayacak öğrencilerle bünyesinde çalışmak isteyecektir. Stajyer ücretleri yasanın belirlediğine göre en az asgari ücretin net 1/3’ü olmalıdır. Banka net bir açıklama yapmasa da yasanın belirlediği ölçüde ödeme yapıldığını bildirmiştir. Ayrıca stajyerlerin yemek ve yol masrafları da karşılanmaktadır.

Türkiye Finans Banka Staj Başvurusu

Türkiye Finans, bankacılık sektöründe çalışmak isteyen ve bu bölümde kariyer yapmayı hedefleyen lise ve üniversite de okuyan öğrencilere “zorunlu staj programı” ve “yapılandırılmış staj programı” ile şube de ve genel müdürlük birimlerinde staj imkanı sunmaktadır.

Türkiye Finans Zorunlu Staj Programı

Zorunlu staj yapmak durumunda olan lise ve üniversite öğrencileri, bu programla profesyonel iş yaşamını ve bankacılık uygulamalarını deneyimleme fırsatı buluyor.

Türkiye Finans Zorunlu Staj Programı Başvuru Zamanı

Banka lise öğrencilerinin zorunlu staj başvuruları Eylül ayı içinde alınırken, üniversite öğrencilerinin zorunlu staj başvuruları Haziran ayı içinde alınır. Değerlendirme kapsamında lise öğrencileri Eylül-Haziran döneminde, üniversite öğrencileri ise Haziran-Eylül döneminde staj programlarına katılabilir. Başvuru işlemini her zaman yapabilirsiniz. Çünkü değerlendirme süreci belirtilen aylarda yapılmaktadır. Açık poziyonlara başvuru yapmak için tıklayınız.

Türkiye Finans Yapılandırılmış Staj Programı

Yapılandırılmış staj programı ile Türkiye’deki önde gelen üniversitelerinde eğitim alan 3. ve 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen bu program, bankanın genel müdürlük birimlerinde ve şubelerinde yarı zamanlı olarak çalışılma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca öğrenciler için de bankacılık sektörünü yaşayarak deneyimleme fırsatına sahip olmaktadır.Belirli dönemlerde başvuruları değerlendiren bankaya, staj başvurusu resmi internet sitesinden yapılmaktadır.

Türkiye Finans Yapılandırılmış Staja Başvuru Şartları

 • 3. veya 4. sınıf lisans öğrencisi olmak,
 • Program için belirlenmiş olan not ortalamasına sahip olmak,
 • Genel yetenek ve yabancı dil bilgisini ölçümleyen online sınavlarda başarılı olmak
 • Yetkinlik bazlı grup mülakatı, case study ve yetkinlik envanteri ölçümleri değerlendirmelerini geçmek

Türkiye Finans, Staj programını başarılı olan genç yeteneklere, gelecek dönemin kadro planlaması için öncelik veriyor.

Halkbank Zorunlu Banka Staj Başvurusu

Halkbank gelecek nesilleri iş hayatına hazırlama anlamında gençlere meslek seçimlerinde yardımcı olmayı sosyal sorumlulukları olarak nitelemektedirler.Bu nedenle de Üniversite öğrencileri için staj yapma olanağı vardır.

Staj başvurularını banka staj yapmak istenen birime özgeçmişi ile birlikte şahsen başvurulmasını talep etmektedir.Talepler bankanın stajyer kontenjyanı kapsamında değerlendirilmekte ve zorunlu staj başvurularına öncelik verilmektedir.

Halkbank Staj Başvuru Zamanı

Halkbank’da staj yapmak isteyen Üniversite ve Yüksekokul öğrencileri için Kış ve Yaz Dönemi iki ayrı dönemde staj imkanı tanınmaktadır. Kış Dönemi stajları için 01 Ekim – 15 Kasım tarihlerinde, Yaz Dönemi stajları için de 01 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapılabilmektedir.

Halkbank Stajyerlere Ücret Ödüyor mu?

9 Aralık 2016 tarihli 6764 sayılı kanun ile zorunlu/gönüllü staj yapan tüm üniversite öğrencileri için ücret ödeme zorunluluğu getirilmiştir. Kamu kurumu olan Halkbank da öğrencilerin ücretlerini yasa kapsamında düzenli olarak ödemektedir. Ayrıca yemek bedelleri de karşılanmaktadır.

Halkbank’a staj başvurularını buradan yapabilirsiniz.

Vakıfbank Staj Başvurusu

Vakıfbank Banka Staj Başvurusu

Vakıfbank Türkiye’nin güvenilir kamu bankalarındandır. Şube ağının genişliği sayesinde de çok fazla stajyer alımı yapmaktadır. Ayrıca stajyerlerine de gelecek dönem için çalışama imkanı sunan Vakıfbank staj programı ile üniversite öğrencileri için bir fırsat niteliğindedir.

Vakıfbank staj başvurularını şubeden almaktadır ve özgeçmiş ile birlikte şahsen yapılmış başvuruları değerlendirmektedir. Belirli kriterleri de göz önünde bulundurularak değerlendirilen başvurular eğer olumlu ise staj formunda yer alan telefonla stajyerle iletişim kurularak staj sınav duyurusu yapılmaktadır.

Vakıfbank Stajyer Alım Sınavı Katılma Şartları

Sınava başvurmak isteyen adayların;

 1. T.C. vatandaşı olmaları,
 2. Kamu hizmetlerinden yasaklı bulunmamaları,
 3. Erkek adayların 28 yaşını doldurmamış olmaları, bayan adayların ise 26 yaşını doldurmamış olmaları,
 4. En az 4 yıllık eğitim veren fakülte ve 4 yıllık eğitim veren yüksekokulların; maliye, kamu yönetimi, iktisat, ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, bankacılık, finans, sigortacılık, muhasebe, uluslararası ticaret ve finansman, sermaye piyasası, siyaset bilimi, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği ile istatistik ve matematik (fen, fen-edebiyat fakültelerinden mezun olmak kaydıyla) bölümleri mezunu olmaları veya yetkili makamlarca bunlara eş değerliği tespit edilmiş yabancı öğrenim kurumlarından okuyor yada mezun olmaları
 5. Personel alımı planlanan yerler (adayın ikametgâhına göre tercih edeceği yer) internet sayfamızda “Stajyer Memur Pozisyonu için Personel Alımı Planlanan Yerler” adı altında linkte ve başvuru formunda yer almakta olup, adayların çalışmak için başvurdukları il veya ilçede ikamet ediyor olmaları, birden fazla il tercihinde bulunulamayacağının bilinmesi,
 6. Daha önce Bankanın yaptığı işe alımla ilgili sınavların herhangi birinde, sözlü sınav aşamasında başarısız sayılmamış olmaları, gerekmektedir.

Vakıfbank kariyer portalı için tıklayın.

Denizbank Staj Başvurusu

Denizbankın internet sitesinden staj başvurusu ile ilgili bir ilan bulunmasa da genel itibari ile staj başvurularının Şubat ayında yapıldığı açıklanmıştır. Staj Başvuruları kariyer.denizbank.com adresinden yapılmaktadır.

Denizbank Üniversite ve M.Y.O. öğrencileri olmakla birlikte Ticaret Meslek Liselerine de staj imkanı sunmaktadır. Öğrencilerin bankacılık sektörünü yakından tanımalarını sağlamak amacıyla staj boyunca özel tasarlanmış online eğitimler, verilemektedir. Ayrıca Deniz Bank mezun olan stajyerlere ihtiyaç olan pozisyonlar kapsamında personel kadrosuyla ilgili planlamada öncelik verildiği açıklanmıştır.

Deniz Bank Ticaret Meslek Lise Staj Programı

Ticaret Meslek Lisesi Staj Programıyla stajyerler yıl boyunca haftanın 3 günü çalışmaktadır. Denizbank Staj Programı başvuru süreci Ağustos ayında başlamaktadır.

Deniz Bank Ticaret Meslek Lisesi Staj Programı İçin Aranan Şartlar:

 • Ticaret Meslek Lisesi son sınıfta okuyor olması (tercihen Muhasebe ve Finansman, Bankacılık, Büro Hizmetleri, Dış Ticaret, Borsa Hizmetleri, Sigortacılık)
 • Zorunlu staj hakkının bulunması
 • Sınıf not ortalamalarının 5’lik sistemde “3” ve üzeri, 100’lük sistemde “55” ve üzerinde olması gerekmektedir.
 • Başvurular kariyer.denizbank.com üzerinden yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan FUZULOTO FAİZSİZ ARAÇ ALMA SİSTEMLERİ başlıklı makalemizde faizsiz araç, faizsiz araç alma ve fuzuoto hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu