Bankacılık İşlemleri

Banka Emekli Maaşı Promosyon Ne Kadar

Mart 2020 tarihi itibari ile, emeklilerin ilk olarak Mart 2017 de imzalamış oldukları 3 yıllık emekli promosyon sözleşmesi doluyor. Bankaların SGK ile yaptıkları anlaşmaya göre emekli vatandaşların her 3 yılda bir maaşlarını aldıkları bankalardan emekli maaşı promosyon alacaklar. Bu yıl itibari ile bankalar emeklilere tekrar promosyon dağıtacaktır. Peki banka promosyon 2020 rakamı ne kadar olacak ? Emekli promosyonu alabilmek için şartlar nelerdir?

Emekli Maaşı Promosyonu 2020

İlk olarak Mart 2017 de promosyon alan emekliler Mart 2020 yılı itibari ile tekrar promosyon almaya hak kazandılar. Şuana kadar yeni promosyon rakamlarının ne olacağı açıklanmazken banka promosyon 2020 rakamının 600 TL ila 700 TL arasında olacağı tahmin ediliyor. Bazı bankalar tahminler üzerinden kampanyalara bile başladılar. Şekerbank 2,100 TL ye varan promosyon vereceğini söylerken TEB de benzer bir kampanya ile 2,500 TL ye kadar emekli maaşı promosyonu vereceğini açıklamıştır.

Emekli Maaşı Promosyon Başvurusu

Emekli promosyon başvurusu için çok özel şartlar gerekmiyor. Buradaki en önemli şart emekli maaşı alıyor olunmasıdır. Bankalar emekli maaşlarına 2017 yılından itibaren promosyon vermektedir. Bireysel bir başvuru ile yararlanılmaktadır. Eğer 2017 tarihi itibari ile banka promosyon ödemesi almadıysanız bankanızdan bu kampanyaya dahil olmak istediğinizi iletmeniz ve gerekli sözleşmeleri imzalamanız yeterli olacaktır. Eğer ilk promosyonu aldıysanız da 3 yıl aynı bankadan maaş alma sözleşmesine istinaden 3 yılın dolması ile yeniden emekli promosyon ikramiyesi almaya hak kazandınız demektir. Bazı bankalar SGK promosyonunda daha yüksek ikramiyeler verdiklerini söylemektedir. Bunlar bankaların özel kampanyaları olmakta ve her bankaya göre değişmektedir. Fatura talimatı yada farklı kişilerin emekli maaşlarının da getirilmesi gibi bazı şartlar yerine geldiğinden promosyon rakamı da artmaktadır.

2020 ‘de Banka Emekli Maaşı Promosyon Rakamı Ne Oldu

Banka Maaş Promosyonu Ne Kadar

Banka maaş promosyonu, 2017 yılında varılan anlaşmaya göre 300 TL ile 450 TL arasında değişmektedir. Şubat ayının 2 haftasına kadar yeni rakamların açıklanması beklenmektedir. Beklentiye göre banka promosyon 2020 rakamları 600 TL ile 700 TL arasında olması tahmin ediliyor. Ama şuan yürürlükte olan anlaşmaya göre rakamlar şöyledir:

 • 1,000 TL’nin altındaki emekli maaş için 300 TL emekli promosyonu
 • 1,000 TL -2,000 TL arası emekli maaşı için 375 TL emekli promosyonu
 • 2,000 TL’nin üzerinde olan emekli maaşı için 450 TL emekli promosyonu

Yazımızın bir kaç yerinde bahsettiğimiz üzere bankaların bir kısmının belli şartların yerine getirilmesi karşılığında emekli promosyonu 2,100 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Emekli Maaşı Promosyon Veren Bankalar

SGK ile Türkiye Bankalar Birliği arasından yapılan protokolle bir çok banka emekli maaşlarına promosyon vermeye başladı. PTT nin de dahil olduğu bu promosyon uygulaması ile ilgili bir alt limit belirlendi. Banka promosyon ödemelerinde üst limit ile ilgili olarak da bankalar farklı kampanyalar yürütmektedirler. Bazı bankalar belirlenen en üst promosyon rakamı 450 TL iken 2,100 TL ya kadar promosyon vereceklerini söylemektedirler. Emekli promosyonu veren veren bankalar şöyle sıralanmaktadır.

 1. Ziraat Bankası
 2. Halk Bankası
 3. Vakıf Bank
 4. İNG Bank
 5. QNB Finans Bank
 6. Yapı Kredi Bankası
 7. Kuveyttürk Katılım Bankası
 8. Türkiye Finans Katılım Bankası
 9. Şeker Bank
 10. Alternatif Bank
 11. Burgan Bank
 12. AkBank
 13. T. İşBankası
 14. Fiba Bank
 15. Deniz Bank
 16. T. Garanti Bankası
 17. TEB

TEB Emekli Promosyon Rakamı

Bankaların SGK, Bağkur, Emekli Sandığı emeklilerine verdiği promosyonlar için yeni 3 yıllık dönem başlangıcı ile bankaların da vereceği promosyon rakamı merak ediliyor. TEB’in şuan için yürüttüğü kampanyaya göre 1,000 TL’nin altındaki emekli maaş için 300 TL, 1,000 TL -2,000 TL arası emekli maaşı için 375 TL ,2,000 TL’nin üzerinde olan emekli maaşı için 450 TL olan miktarın dışında emeklinin her yeni getirdiği emekli için 100 TL promosyon alacaktır. Getireceği emekli sayısı 10 ile sınırlıdır. Eğer emekli vatandaş 3 yıl boyunca maaşının TEB ‘den alacağına dair sözleşmeyi imzalar ve de emekli maaşı alan 10 kişiyi TEB’e getirirse 1.000 TL daha promosyon daha alacaktır.

Şekerbank’tan 2,100 ‘ye Kadar Emekli Promosyonu

Şekerbank, “Kazandıran Emekli Paketi” ile maaşını Şekerbank’a taşıyan emeklilere 3 yıllık taahhüt karşılığında maaş tutarlarına göre 375 ila 450 TL arasında değişen promosyon ödemeleri sunuyor. Maaşını Şekerbank’a taşıyan emekliler aynı zamanda iki otomatik ödeme talimatı verdiğinde 150 TL, 10 adet müşteri ile sınırlı olmak üzere yönlendirdiği her yeni emekli için de 150 TL olmak üzere toplam 1.500TL promosyona hak kazanacak. Böylece maaşını Şekerbank’a taşıyan emekliler toplamda 2 bin 100 TL’ye kadar nakit promosyon kazanabilecek.

www.sekerbank.com.tr

PTT’nin Emekli Maaşı Promosyon Avantajları

Maaşını PTT’ye taşıyan emeklilere 3 yıllık taahhüt karşılığında maaş tutarlarına göre 300 ila 450 TL arasında değişen promosyon ödemeleri ödemelerinin dışında PTT emeklilere özel kampanyalar da sunuyor.

Maaşlarını PTT’den alacak olan emekliler için özel kampanyalar arasında şunlar vardır:

 • PTT kargo gönderiminde %20 indirim.
 • PTT’den yapılan havalelerde %20 indirim bulunur.
 • Online ticaret işlemlerinde %10 indirim kullanabilirler.
 • ATM’lerden tek seferde ücretsiz şekilde maaş çekebilirler.
 • Hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.

Deniz Bank’ta Emekli Promosyonu Ne Kadar

Deniz Bank SGK ile yaplan alt limit anlaşmasının yanı sıra emeklilere farklı avantajlarda sunmaktadır. 3 yıl maaşı Denizbank’tan alma taahhüdü ile birlikte 300 TL ile 450 TL arasında maaş tutarına göre banka promosyon ödemesi yapacaktır. Bunun dışında emeklilere özel avantajlarını şöyle sıralayabiliriz.

 • Hesap işletim ücreti “muafiyeti”
 • Şubelerde “öncelikli hizmet”
 • DenizBank ATM’sinden “ücretsiz” maaş çekme ve hesap bakiyesi sorgulama hizmeti ile Yurtiçi ve yurtdışındaki tüm diğer banka ATM’leri ve PTT ATM’lerinden ayda “3 adet ücretsiz” maaş çekme ve bakiye sorgulama
 • İnternet Şubesinden EFT/Havale “ücretsiz”
 • Telefon Bankacılığı’na “öncelikli ve hızlı erişim”
 • Kiralık kasa kullanımında “%25 indirim”

Emekli Maaşı Aktarım İşlemleri

Emekli maaşı aktarım işlemlerinizi “e-devlet” üzerinden yapmalısınız. Mevcut bir e-devlet şifreniz yoksa PTT Şubelerinden 2 TL karşılığında şifre alabilirsiniz. Daha önce almış ve unutmuşsanız da 4 TL karşılığında yeni şifre alabilirsiniz. Daha sonraki işlemler sırası ile;

 • T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
 • “E-hizmetler” butonunu tıklayınız.
 • Aşağıya doğru listelenen pencereden “Sosyal Güvenlik Sigorta” butonuna tıklayınız.
 • “Emeklilik Uygulamaları” bölümünden
 • 4A’lı iseniz; 4A Banka ve Adres Değişikliği
 • 4B’li iseniz; 4B Banka ve Adres Değişikliği
 • 4C’li iseniz; 4C Banka ve Adres Değişikliği sekmelerinden değişiklikleri yapabilirsiniz 

Bir önceki yazımız olan HALK BANK KOBİ DESTEK KREDİLERİ başlıklı makalemizde halk bank, KOBİ ve KOBİ DESTEK hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu