KREDİ NOTU

Acil Kredi Lazım Para Bulma Yolları

Acil kredi ihtiyacı olan kişilerin ilk başvuru yapacağı yer kesinlikle bankalar olmaktadır. Ama bankalar bazı durumlarda kişilere kredi vermez. Kişilerin gelir belgesinin olmaması ve kredi notlarının düşük olması nedeni ile bankalar kredi başvurularını olumsuz yanıtlamaktadır. Bu durumdaki kişilere en olmadık zamanlarda para lazım olduğunda, kredi alamayanlar; acil kredi lazım nasıl bulabilirim şeklide arayış içine girdiklerini görmekteyiz.  Bu yazımızda bankalardan kredi alamayanlar için çözüm önerileri sunacağız.

Kara Listedekiler Kredi Alabilir mi?

Kredi Çekemiyorum Yapmam Gerekenler

Bankalara kredi başvurusu yapıp da sürekli olumsuz yanıt alan kişilerin kredi alamamasının temel sebeplerini araştırdık. Ve aşağıdaki sıraladığımız durumlar nedeni ile bu kişilerin kredi alamadıklarını tespit ettik. İşte kredi neden çıkmaz sorunun cevabı;

Kredi Çekemeyen Esnaf Ve Kişiler

  • Kişinin resmi bir gelir belgesinin olmaması
  • Kişinin kredi notunun çok düşük olması
  • Kişinin takipte bir ya da birden fazla kredi borcunun olması
  • Ödenmeyen kredi kartı borçları nedeni ile banka takibinin başlatılması
  • Kişinin kredi limitinim dolu olması
  • Müşterinin Banka kara listesinde isminin olması

Bu saydığımız kriterlerin bir ya da birden fazlasını taşıyan kişilere kredi onayı verilmez. Bu kişilerin öncelikle kredilerini engelleyen bu durumlardan kurtulmaları gerekmektedir. Kredi notu düşük kişilerin her şeyden önce kredi notlarınız düzeltmeleri gerekmektedir. Yine, geliri olmayan kişilerin de en az geriye dönük 2 aylık bir maaş belgesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Kredi Notunuzu nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız daha önce bu konuda yazdığımız makaleye baka bilirsiniz.

 

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar
Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Banka Neden Kredi Vermez?

Bazı banka müşterilerinin yukarıdaki olumsuz durumların hiçbirine sahip olmadığı halde yine de kredi çekemediklerini görmekteyiz. Kişinin iyi bir geliri ve kabul edilebilir bir kredi notu olmasına rağmen, bazı bankalarca kendisine kredi verilmediği ile ilgili olarak şikayetlerde bulunmaktadır.  Krediyi engelleyici bir durumu olmadığı halde bu kişi neden kredi vermez?

Yüksek Limitli Kredi Başvurusu

Bunun muhtemel sebeplerinin başında; çok fazla bankaya yüksek limitli kredi başvurusu yapmak olarak kabule edebiliriz. Bazı banka müşterileri özellikle akıllı telefonlarından sürekli olarak yüksek limitli kredi başvurusu yapmakta ve gelir beyan etmedikleri için de kredileri reddedilmektedir. Bu kişiler daha sonra banka şubesine gittiklerinde, onlarca kredi başvurusu yaptıkları halde kredi alamadıkları için şubeden de ret cevabı alabilmektedir.  Bu problemli durumun ortaya çıkmaması için kişilerin kredi başvurusu yaparken dikkatli olmaları oldukça önelidir. Gelire göre kredi başvurusu her zaman daha doğru olacaktır.

Bankalar Kara Listeye Nasıl Alıyor

Esnaf ve Tüzel kişiler eğer kredi, kredi kartı borcu, çek, senet ve diğer borçlarını yasal süresi (90 gün) içinde ödemedikleri takdirde bankalar tarafından kara listeye alınıyor. Sicili bozulan bu kişiler ve kurumlar 5 yıl boyunca bankaların sunduğu kredi, kart, nakit avans gibi imkanlarını kullanamıyor. Kara listedekiler düşük faiz imkanından, avantajlı kredi paketlerinden de faydalanamıyor. Bu durum, özellikle esnafı ve kişileri mağdur ederek zor durumda bırakıyor.

Sicil Affı Meclis Gündeminde

Kara listeye giren esnaf, ve binlerce kişiler ihtiyaçlarını karşılamak için avantajlı kredileri çekemiyor. Bu konu esnafın kanayan yarası olmaya başladı. Bundan dolayı konu meclis gündemine alındı. Teklif edilen kanun, borçlu olan insanlar ve esnaf borcunu ödeyemediyse, ödemek istiyorsa 6 ay içerisinde öderse sicil affından faydalanabiliyor. Borcu olmayıp kara listede ismi olanların otomatik olarak listeden ismi silinecek.

 

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara listenin kısaca anlamı şudur; bir banka müşterisinin asla güvenilir olmadığı ve çekeceği kredileri ödeyemeyeceği anlamı taşımaktadır.  Bu kara listeyi KKB yani Kredi Kayıt Bürosu belirlediği için bu bilgiye bankalarca oldukça önem verilmektedir. Bundan dolayı bir kez kara listeye giren kişilere kesinlikle bankalara kredi vermez.

Kredi çekemiyorsanız. Elden para bulabilmeniz için size bazı fikirler sunabilecek makalemize bakabilirsiniz. 

Kara Listedekilere Af Geldi Mi?

Banka kara listesinde buluna  kişilere af gelmedi ama meclis gündemine alındı.bunun yanında bankalara bu konuda kredi verme yetkisi verildi. Yani kara listede olan bir kişiye kredi verecek olan bankalara artık ceza kesilmeyeceği için bu konuda kredi verip vermemek tamamen bankaların tercihine bırakılmıştır. Bundan dolayı, kara listede olan kişilerin yanlarına sağlam birkaç kefil alarak ve iyi teminatlar göstererek kredi başvurusu için bankaya gitmelerini önerebiliriz. Kefil ve iyi bir gelir beyan edenlere düşük de olsa kredi çıkma ihtimali olacaktır

8 Yorum

  1. Sana bir iş kredisi mi arıyorsunuz? kişisel kredi, ev kredisi, araba kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredileri, teminatsız krediler, girişim sermayesi vb. herhangi bir nedenle veya bir banka veya finans kuruluşu tarafından bir kredi reddedildi. Ben düşük ve uygun faiz oranı% 3 faiz oranı ile işletmeler ve bireyler için bir james parker, ben özel bir kredi am. ilginizi çekebilir mi? Bugün bize ulaşın ve bugünkü kredinizi şu adresten alın: happyloanlink@outlook.com

  2. Bireylere kredi veriyoruz ve vücutları ekonomik bir intrest oranıyla işbirliği yapıyoruz. Hizmetlerimiz hızlı ve güvenilir doğru krediyi sağlamak için kendi belirlenmiş risk teknolojimizi kullanırız, başarılı başvurudan 24 saat sonra krediler onaylanır. İş kredisi almak, borç kredisi, tıbbi kredi almak isterseniz geri dönün. E-posta ile daha fazla ayrıntı

  3. Mali yardıma ihtiyacı olan insanlar için dürüst ve güvenilir kişilere düşük faizle finansal destek sunuyoruz. Mali özgürlükle içtenlikle ilgileniyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Neden kredi çekemediğinizi ayrıntısı ile mutlaka yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu